radeon 7000

Jaaha. Juuri hankittu HD6970 meneekin vanhaksi jo tän vuoden aikaan kun tulee HD7000 sarja :/
4100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tietotekniikka, etenkään huippulaite, ei ole investointi. ; )

Äänestä

Olipa itselläkin tollanen 6970 jonka tilasin saksasta. 4kk.n käytön jälkeen totesin etten todellakaan tarvitse noin tehokasta. Myin sen sain parikymppiä vaille omanikin pois. Tilalle ostin HD6870.n joka riittää vallan hyvin.

Äänestä

Minulla on varmaan yksi suomen tehokkaimmista tietokoneista, 2x GTX 590 ja toisiks tehokkain prosessori mitä nyt kaupasta ees löyty. ja se tehokkain oli vaa jtn 0,01 prosenttii tehokkaampi ko mun prosessori, ja voin vähä spänkkää sitä mun prosessorii nii siit tulee yht tehokas oon vaa nii proo :)

Äänestä

Sun suomen tehokkain konees jää jalkoihin parin kk.n päästä kun tulee AMD.n 8 ydin prossut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ajan hermolla kirjoitti:

Jaaha. Juuri hankittu HD6970 meneekin vanhaksi jo tän vuoden aikaan kun tulee HD7000 sarja :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu