Aloitteleva motoristi

Mikä olisi hyvä menopeli. Olen ajatellut kyykkyä. Olisiko esim kawasaki ninja 600 tai yamaha r1 hyviä ta huonoja vaihtoehtoja??
7191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olen myös ajatellut honda cbr 600

Äänestä

Noi on tosi hyviä,tosin R1 on hieman liian laiska aloittelijalle.

Äänestä
  • Tuohon yamahan R1 mallin laiskuuteen on olemassa parannus, nimittäin kun siihen laittaa ilokaasujärjestelmän niin sitten kulkee. Helppo asentaa ja käyttää, sopii varsinkin alottelijoille!

    Äänestä

  • tietoalöytyy kirjoitti:

    Tuohon yamahan R1 mallin laiskuuteen on olemassa parannus, nimittäin kun siihen laittaa ilokaasujärjestelmän niin sitten kulkee. Helppo asentaa ja käyttää, sopii varsinkin alottelijoille!

    Jos ei nyt muisti pahasti petä.ni eikös tuo R1 oo
    aika yrmee peli ?
    Ja et ilokaasuva, onko siinä toine rötö koneesee
    ja toine kuskille ? Etenkin noviisi kuskille !!

    Äänestä

Aloittaa voi millä tahansa moottoripyörällä, oma valinta.

Äänestä

Mää ajelin aiemmin skoottereilla, 250cc ja 400cc. Nyt keväällä vaihdoin pyörään joka on Suzuki Intruder C800. Ihan ok customi, sillä oli hyvä aloittaa mp ajelut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jööööööööö kirjoitti:

Mikä olisi hyvä menopeli. Olen ajatellut kyykkyä. Olisiko esim kawasaki ninja 600 tai yamaha r1 hyviä ta huonoja vaihtoehtoja??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu