rupejaa ottamaan pattiin tuo makasiinin touhu.saapi olla meleko tarkkana kassalla kun hyllyhinta ja kassahinta ei pijä kutijaan.kyllähän ne sen hinnan korjaa kun asiesta mainihtoo mutta kuinka moni ilikijää jonossa ruveta asiasta rutisemaan jos ite sattuuhi muistamaan väärin ja kuinka moni ees asiaa huomaa?panisivat ees kassahinnan halavemmaksi kun mitä sen hyllyhinnan nii ei aenakaa vituttasi.onko muuten muut huomannu saman homman?
makasiini
16
809
Vastaukset
- tosi on
siinä kaupassa kusetetaan asiakasta.
- Asiakas.
Ei pie paikkaasa! Kerran olisi ollut hätä, että kuselle, eivät antaneet kusta.
- TaxAri
Nopeusrajoitusmerkkien kanssa on ihan sama juttu; Kun vertaa nopeusrajoitusmerkkiä auton mittariin niin eihän ne näytä yhtään samaa. Mittari näyttää paljon enemmän...Onkohan ne nopeusrajoitusmerkit asettanut maksi hinnoittelija?
- myymäläpäällikön
kait se pitäisi vastata siitä että työntekijät hoitaa hommansa.
Elikkä välillä potkia perseelle, jotta hommat hoituu. - jk
Joo oon minäkin huomannut saman. Muutaman kerran niin on käynytkin, sitten vasta huomaa kun kotona kuittia katsoo, että eipä ole sama hinta kuin hyllyssä.
- uspin
Saman talon ruokatavaraliikkeessä kävi samoin, hyllyssä tarjottiin c-vitamiineja kaksi tuupia yhden hinnalla, kassalla perittiin kahden hinta. Ilmeisesti tarkoituksenhakuista menettelyä, jossa asiakasta jymäytetään. Kauppiaan pitää ohjelmoida kassalle tieto, tuntuu toisenlaiselta määmälävarkaudelta, kauppa rosvoo asiakasta.
- ghfhhhgss
olen käynyt muutamia kertoja makasiinissä ja ajan kotia 50 km katson kuittia niin ei mikään pidä paikkaansa mitä hyllyissä on hinnat, ei viitsi lähteä oikomaan. en käy enää siinä kaupassa halvemmalla saan tavaran ruokakaupasta tai puuilosta.
- HALOO, säästetään
ILMAN MAKASIINIA TÄMÄN KYLÄN HINNAT OLISI PILVISSA.
pitää hyvin kilpailua yllä
ja superi kans
PISTE - reäväperän sulttaani
Van hiljoa oun ollu, hyvin hiljoa,
varsinni ku hyllyn hinta on suurempi ku maksamani.. - Hintalappu OK
Mistäpä se kassa tietää hyllynreuna halvemman hinnan kun kassalla vaan istuu ja hänhän vaan tottelee mitä kassakone hinnaksi antaa, eli sen oikean hinnan.
- tarkka euro
S-marketissa perivät multa kalliiinman hinnan kun mitä hyllyssä oli.
Mitäpä siinä sitten teet. Ei ollu kysy isosta rahasta, harmittaa silti!
Eikö pitäsi periä halvempi hinta?- inios
Kun tällainen tapaus sattuu, pitää käydä vastaavan henkilön puheilla ja vaatia kassan ohjelmointia hyllyssä luvattuun hintaan.
- kyllästyttää
no voi hyvä päivä! jaksaa valittaa niistä kymmenestä sentistä sinne tänne. "hei anteeksi eikö tämä maksanutkaan 3 euroa, kun minun kuitissa lukee 3,10€.." niinku ei maailmassa suurempiaki murheita olisi!
- Senteistä tulee euro
Aina ei puhutakaan ihan vain kymmenestä sentistä. Parin viikon aikana Makasiini olisi perinyt minulta 30€ liikaa, jos en olisi kuitteja tarkistanut.
- KYLÄN PARASVALIKOIMA
loistavaa kun Makasiini ON
ettei KAIKKEA tarte Kajaanista hakea !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HYVÄ PAIKKA, MONIPUOLISTA
JA MUUALTA EI TARTE KO TUOTTEITA EDES KATSELLA
piste, kateelliset - Asiakas naapurista
Paras kauppa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137792
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1275339Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303576Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1223563Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352594Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191896Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3571544Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?971540Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?701406Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311376