Pitävät hirveen kovaa ääntä uudet sekä vanhat.myös päältäajettavat.miksi niihin ei saada kunnon pakoputkia ja äänenvaimentimia. kuka osaa kertoa. siis polttomoottorivermeet. ei sähkökäyttöset.
Ruohonleikkurit
Hiljaa hyvää tulee.
293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nämä lehtipuhaltimet pitäisi poistaa, haravat vaan pojille käyttöön, muutenkin nuo puhaltavat vähän minne sattuu niitä lehtiä aina, ja pitävät meteliä.
Haravat ja kottikärryt vaan käyttöön.
Pakoputket tietysti noissa, saahan niihin taas äänenvaimentimia, jos haluavat talonhoitoyhtiöt maksaa mitään siitä..
Ahneus pelaa enemmän kuitenkin.
No lehtipuhaltimet on kakstahtisia, kun niiden täytyy olla keveitä. Ja kakstahtisen moottorin rakenne vaan on sellanen, ettei siihen kovin tuhteja vaimentimia voi laittaa toiminnan kannalta. Sama homma on siimaleikkureissa.
Ruohonleikkurit, varsinkin uudemmat on mielestäni jo varsin hiljaisia.
Itse olen tosi laiska leikkaamaan ruohoa, joten teen sen aniharvoin ja haravointi/lehtipuhallus on mielestäni ajanhukkaa. Tämäkään ei sitten ole hyvä, kun toisen ääripään urputtajat sitten kauhistelee voikukkasia nurmellani.
Joten hyttysrikasta kesää kaikille vittupäille.