Suomi/Ruotsi/Norja

-Reissu-

Olis tarkoitus ajella moottopyörällä tuosta haaparannan kautta jonnekin päin norjaa esim Mo i Rama ei ole tarkkaa tietoo viel minne onks kenelläkään mitään kokemuksija kyseiseltä reitiltä?
-halpoja majotuspaikkoja
- bensan hintaa
- yms.

3

259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hornetin perässä..

      On:
      On;
      On?
      On;)
      Sitäkin:
      Herr Kookelk tietänee......
      Sääriselän kuukkelissa saa lämpöisiä lakkamunkkeja !

    • oulun-ukko

      itse mää olen käynyt hammer festisä norjasa ensin me ajettiin lappiin oulusta sitten norjaan ja takasin lapin maille ja sitten taas vuorostaan ruottin maille hammer fest on helevetin hieno kauopunki kannatee kokkeilla hammer festin uskomattomat vuoristotiet maisemat ja nähtävyydet ookko nää kattellu netistä majapaikkoja esim hostelleja se saatais tulla aika halavaksi kattelle ensin netistä maja paikkoja yms yms sitten soittelet sinne tinkaat vaikka jos nä et keksi mittään muuta etenkin hammer festin satama kannattee käyä kahtomassa sieltä saa halavalla risteily vene lippuja kun se vene kiertää semmoisen tietyn reitin aluksella on kaikki tarjoilut ja ravintolat satamassa saattaa olla jotain hostelleja taikka motelleja otappa netistä selevää kannattaa perustaa matka rajhallisen budjettisi mukkaan teet laskelmat paperille mihin sisältyy ruuat juomat huvit tuliaiset taikka mitä nää ikinä keksitkin ja sitten vaan lähret matkalle ja onnea matkaan kannattaa varata myös kamera mukkaan hianoja maisemia ite mää inakin olin mielissään niistä kauneista maisemista!!

    • rankasti sataa

      Kannattaa muistaa, että Norja ja Ruotsi ovat erityisen sateisia. En lähtisi motskarilla tonne suuntaan. Kokeile Villiä Itää, ainakin jos meet jonkun kamun kanssa. Kattele ainakin säätiedotukset, jos näyttää sateiselta niin jätä väliin.
      Jokin aika sitten uutisissa mainittiin noista maanvyörymistä Norjassa sateiden takia.

      Myös Tanska ja P-Saksa ovat yllättävän sateisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      176
      4987
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3097
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      252
      2947
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2882
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1737
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1709
    Aihe