Suomi/Ruotsi/Norja

-Reissu-

Olis tarkoitus ajella moottopyörällä tuosta haaparannan kautta jonnekin päin norjaa esim Mo i Rama ei ole tarkkaa tietoo viel minne onks kenelläkään mitään kokemuksija kyseiseltä reitiltä?
-halpoja majotuspaikkoja
- bensan hintaa
- yms.

3

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hornetin perässä..

      On:
      On;
      On?
      On;)
      Sitäkin:
      Herr Kookelk tietänee......
      Sääriselän kuukkelissa saa lämpöisiä lakkamunkkeja !

    • oulun-ukko

      itse mää olen käynyt hammer festisä norjasa ensin me ajettiin lappiin oulusta sitten norjaan ja takasin lapin maille ja sitten taas vuorostaan ruottin maille hammer fest on helevetin hieno kauopunki kannatee kokkeilla hammer festin uskomattomat vuoristotiet maisemat ja nähtävyydet ookko nää kattellu netistä majapaikkoja esim hostelleja se saatais tulla aika halavaksi kattelle ensin netistä maja paikkoja yms yms sitten soittelet sinne tinkaat vaikka jos nä et keksi mittään muuta etenkin hammer festin satama kannattee käyä kahtomassa sieltä saa halavalla risteily vene lippuja kun se vene kiertää semmoisen tietyn reitin aluksella on kaikki tarjoilut ja ravintolat satamassa saattaa olla jotain hostelleja taikka motelleja otappa netistä selevää kannattaa perustaa matka rajhallisen budjettisi mukkaan teet laskelmat paperille mihin sisältyy ruuat juomat huvit tuliaiset taikka mitä nää ikinä keksitkin ja sitten vaan lähret matkalle ja onnea matkaan kannattaa varata myös kamera mukkaan hianoja maisemia ite mää inakin olin mielissään niistä kauneista maisemista!!

    • rankasti sataa

      Kannattaa muistaa, että Norja ja Ruotsi ovat erityisen sateisia. En lähtisi motskarilla tonne suuntaan. Kokeile Villiä Itää, ainakin jos meet jonkun kamun kanssa. Kattele ainakin säätiedotukset, jos näyttää sateiselta niin jätä väliin.
      Jokin aika sitten uutisissa mainittiin noista maanvyörymistä Norjassa sateiden takia.

      Myös Tanska ja P-Saksa ovat yllättävän sateisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2158
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      139
      1797
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      173
      1333
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      229
      805
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      744
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      731
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      60
      730
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      619
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      587
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      47
      550
    Aihe