Suomi/Ruotsi/Norja

-Reissu-

Olis tarkoitus ajella moottopyörällä tuosta haaparannan kautta jonnekin päin norjaa esim Mo i Rama ei ole tarkkaa tietoo viel minne onks kenelläkään mitään kokemuksija kyseiseltä reitiltä?
-halpoja majotuspaikkoja
- bensan hintaa
- yms.

3

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hornetin perässä..

      On:
      On;
      On?
      On;)
      Sitäkin:
      Herr Kookelk tietänee......
      Sääriselän kuukkelissa saa lämpöisiä lakkamunkkeja !

    • oulun-ukko

      itse mää olen käynyt hammer festisä norjasa ensin me ajettiin lappiin oulusta sitten norjaan ja takasin lapin maille ja sitten taas vuorostaan ruottin maille hammer fest on helevetin hieno kauopunki kannatee kokkeilla hammer festin uskomattomat vuoristotiet maisemat ja nähtävyydet ookko nää kattellu netistä majapaikkoja esim hostelleja se saatais tulla aika halavaksi kattelle ensin netistä maja paikkoja yms yms sitten soittelet sinne tinkaat vaikka jos nä et keksi mittään muuta etenkin hammer festin satama kannattee käyä kahtomassa sieltä saa halavalla risteily vene lippuja kun se vene kiertää semmoisen tietyn reitin aluksella on kaikki tarjoilut ja ravintolat satamassa saattaa olla jotain hostelleja taikka motelleja otappa netistä selevää kannattaa perustaa matka rajhallisen budjettisi mukkaan teet laskelmat paperille mihin sisältyy ruuat juomat huvit tuliaiset taikka mitä nää ikinä keksitkin ja sitten vaan lähret matkalle ja onnea matkaan kannattaa varata myös kamera mukkaan hianoja maisemia ite mää inakin olin mielissään niistä kauneista maisemista!!

    • rankasti sataa

      Kannattaa muistaa, että Norja ja Ruotsi ovat erityisen sateisia. En lähtisi motskarilla tonne suuntaan. Kokeile Villiä Itää, ainakin jos meet jonkun kamun kanssa. Kattele ainakin säätiedotukset, jos näyttää sateiselta niin jätä väliin.
      Jokin aika sitten uutisissa mainittiin noista maanvyörymistä Norjassa sateiden takia.

      Myös Tanska ja P-Saksa ovat yllättävän sateisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2513
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      83
      1391
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      12
      1206
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      791
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      34
      785
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe