Mikähän voisi olla vikana koiralla, koira meinaa kompuroida hiljaa kävellessä ja oikean tassun kynnet osuu maahan, eli ne osuu väärinpäin, ihan kuin ei nostais tarpeeksi jalkaa. Kun kävelee hiljaa, meinaa kaatua ja yks päivä meni mahalleen kun meni tieltä polulle. Kun koira nostaa vauhtia ja juoksee, ei mitään vikaa. Koira on vajaa 3v valkkari.
Koira kompuroi
6
4393
Vastaukset
- voihankoiruus
Meidän koiran vastaava ontumisen syy oli kasvain lihaksessa. Onko jalka etu vai taka?
- dfggdf
Kyseessä on oikea etujalka, ei onnu mutta meinaa kompuroida ku ei luultavsti nosta tarpeeksi jalkaa? Kun nostaa hiukan vauhtia, ei mitään näkyvää ja kompurointia, vain kun kävelee hiljaa.
- ystäv neuvo
Kuule lääkäri on se, jolta sun kannattaa kysellä. Ei täällä ole lääkäriä. Sorry ...
- ......
Ja onko rakennekuvat otettu. Meillä kyynärvikaisella koiralla esiintyi "jalanpettämistä", eli kompurointia. Välillä oireilu oli pahempaa, välillä sitä ei tuntunut juurikaan olevan. Oikea osoite on eläinlääkäri.
- vnghg
Koira kuvattu vuosi sitten ja kaikki oli kunnossa, voihan tietysti vika tulla myöhemminkin, tänään koira ei kompuroinu kävellessä..pitää seurata tilannetta ja varata kuvausaika jos kompurointi jatkuu?
- v....tu
Voi älyn väläys!
Jos itse olit vuosi sitten terve, meinaako se että olet vuodenkin kuluttua terve? Meinaatko, että koiran kroppa ei muutu? Kaikki mitä teet sen kanssa vaikuttaa, erit millaista liikuntaa koirasi saa.
Älä hanki koiraa, jos ei ole varaa käyttää sitä lääkärissä kuin kerran elämässä.
Tottahitossa sillä on pahasti vikaa jalassa, tassussa, selässä tms. Se kärsii vaikka sinun mielestäsi tietenkään ei kärsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026448
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h834933Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1053191Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303032Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262235Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191616Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961211Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391192Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311106- 48884