Tuli tänään kotimatkalla poliisi vastaan liikenteessä. Nostin tapani mukaan poikkeuksetta keskisormen pystyyn poliisille poliittiseksi tervehdykseksi. Oli äijillä näkemisen arvoinen ilme eivätkä päässeet edes takaa-ajoon kun olivat autojonossa väärään suuntaan menossa. Oli tässä muutaman päivän sisällä jo kolmas kerta kaikkiaan kun poliisi on saanut katsella keskisormeani.
Jos joku kerta yrittävät keskisormen näyttämisestä sakottaa niin kiistän samantien tietysti näyttäneni keskisormea. Ei ne sitä videolle saa kuitenkaan, joten paha on sakkoa kirjoittaa kun voin oikeudessa kiistää joka tapauksessa. Ja kiistänkin. Vastuuta en siitä ota, että näytän poliittisen mielipiteeni keskisormen muodossa. Se on mulle yksi ja sama mitä siitä seuraa, mutta käytän oikeuttani olla eri mieltä, eli näytän keskisormea. Se onkin sitten kaikki se miten edes yritän vaikuttaa yhteiskuntaan ja politiikkaan. En halua mitään enkä halua auttaa ketään missään. Mutta tiedän mitä vastustan ja vastustan sitä keskisormella, joka on "haistakaa VITTU!"
Mielipiteenvapaus tässä maassa sentäs on. Käytän sitä nostamalla keskisormen pysyyn kaikille. Netissä nostan henkisen keskisormen pystyyn kaikille.
Taas nousi keskisormi
23
2372
Vastaukset
- hahahahahahahahaha
pyh, kunnianloukkaus on yksi naurettavimmista vammaisten älämölövalituksista poliisille. se joka semmosen syytteen nostaa, niin sen saa aina piekseä vaikka laudanpätkällä.
- Keskisormi sulle!
Vai niin? Eipä aloittajallakaan paljon munaa ole, koska kiistäisi näyttäneensä keskisormea, jos tulisi pysäytetyksi! Mikä se sellainen mies on?
Sinä nyt olet ihan naurettava pelle, jonka poistamisella maailma olisi taas vähän miellyttävämpi paikka elää.
- Keskisormi sulle!
Sulla on selvästi henkisiä ongelmia. Liikennevalvontaa suorittavat poliisit tekevät vain työtänsä. On sitten kaikilla turvallisempaa liikkua tappovehkeillänsä tai ilman.
- Äläs yleistä!
No poliisin tehtäviinhän kuuluu puuttua myös epäasialliseen käytökseen. Eivät vartijat ole erityisessä suojelussa. Vartijoita on hyvä olla olemassa, ettei esim. kansallispukuiset varasta kauppaa tyhjäksi. Laskun kun maksavat kuluttajat.
- laajenna repertuaari
sun kanattaa nostaa keskisormea myös kaikille kirvesmiehille,kun ne tulee vastaan.
- Keskisopmipystyyn
Keskisormen nostaminen ei aiheuta mitään toiminpiteitä ,keskisormea saa näytellä ihan miten haluaa ja sen saa tulkita miten haluaa.
Toki asennevammainen poliisi ottaa herneet nenään heti koska tajuaa heti miten mulkku on ..vai onko muita poliiseita kuin mulkkuja olemassa ?
Jos ei jostain ammattiryhmästä pidä niin sen voi osoittaa ihan vaikka sillä keskisormella..
Jos poliisin palvelusta ei pidä eikä poliisista ylipäänsä niin ei niiden kanssa tarvitse sen enempää olla yhteydessä ...korkeintaan näyttää sitä keskisormea.- Hai sie!
No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.
Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat? - Keskisopmipystyy
Hai sie! kirjoitti:
No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.
Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?Minulla ei ole asennevammaa vaan 98% poliiseilla on ja kukaan asennevammaton ei hakeudu poliisin ammattiin.
Ne koulussa hakatut reppanat hakeutuu ja ajautuu poliisiksi kun eivät vapailla markkinoilla pärjää.
Järjestyksenvalvonta on vastenmielistä jos se ei perustu lakiin ja asetuksiin kuten asennevammaisen poliisin toiminta..jos sinulle on sattunut niitä 2% porukkaa jotka on vammattomia
Siellä edellisessä viestissä ******* on m u l k k u eikä mikään tähti rivi
- Taksikuskit...
ja kirvesmiehet jne ovatkin aivan eriasia kuin vartija! Vartijat yrittävät käyttää täällä käänteispsykologiaa! Mutta keskimääräistä huonommalla älykkyydellä se tuo näköjään vain huonoja tuloksia. Eli on turha väittää, että vartijat ja vaikka kirvesmiehet ovat kaksi samaa asiaa. Kirvesmiehistä me kaikki toki pidämme työntekijöinä, mutta emme vartijoista!
Liian usein nimittäin saa kuulla vartijoiden sikailusta. Se johtuu ilmeisesti siitä, että heidän oikeas työnsä on aika helvetin tylsää, lähinnä ovien avaamista ja sulkea & seisoskelua ja istuskelua. Mutta heti kun tulee jokin " tilanne " että he saavat yhden näpistelijän ( suhde ehkä 1 / 1000, hyödyllistä? ) ja yleensä se on jokin heille heikompi kuten lapsi tai juoppo niin he hakkavat ja tekevät muita julmuuksia! Vartijat ovat ihan oikeasti kaikista säälittävin ihmisrotu mitä on olemassa!
Jos se on niin hienoa hakata vartijaporukassa jokin reppana niin miksette koskaan mene yrittämään onnea vaikka jollekin liivimiehelle tms? Ette vittu uskalla koska olette säälittäviä vammaislapsia, jotka pitäis.... Olla oikeus listiä jokaikinen kun tulee vastaan pimeällä kujalla ilman vankeus/sakkorangaistuksen uhkaa! - 65htrgf
Hieno tarina. Korjataan sitä hieman.
Yritit epätoivoisesti kättäsi heiluttaen kiinnittää poliisin huomion keskisormeesi. Aikasi huidottua sait toisen poliisin katseen osumaan kohdalle ja näkemään sormesi.
Tätä poliisia ei kuitenkaan naurettavan murrosikäisen kiukuttelu jaksanut kiinnostaa, vaan hän käänsi katseensa takaisin missä ikinä se hetkeä aiemmin oli ollut.
Tästä välinpitämättömyydestä "mielipiteenilmaustasi" kohtaan loukkaannuit syvästi, ja päätit tulla tänne kirjoittamaan jotain satua siitä, kuinka "Oli äijillä näkemisen arvoinen ilme eivätkä päässeet edes takaa-ajoon kun olivat autojonossa väärään suuntaan menossa".
Todellisuudessa heitä ei olisi voinut vähempää kiinnostaa.
Mistä päättelen näin?
Kaltaisesi surkimuksen kiinniottamiseen ei tarvitse autoa käyttää. Olisi riittänyt kun toinen poliiseista olisi noussut autosta ja katsonut sinua vihaisesti. Olisit jähmettynyt pelosta paikallesi ja tuhrinut housusi.
Lisäksi mitä ihmeen videota? Luuletko, että siihen olisi jotain videota tarvittu? Luuletko, että poliisi esimerkiksi videoi kaikki ylinopeutta ajavat voidakseen todistaa asian? Ei, poliisi toimii virkamiesvastuulla, ja on näin ollen oikeudessa varsin hyvin luotettu. Jos siis sinut olisi haluttu vaikeuksiin, olisi riittänyt kuinka poliisi olisi oikeudessa sanonut sinun näyttäneen keskisormea ja siten loukanneen poliisimiehen kunniaa. Ei siihen mitään videota olisi tarvittu. Kakaramaista tietämättömyyttäsi esität hyvin.
Noh, kuten varmaan jo ymmärsit, tämä kaikki on vain spekulaatiota. Täysjärkinen aikuinen ei moisesta nippanappa murrosikään ehtineen kakaran oikuista piittaa vähääkään. - juu..
Niillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä kuin pysähdellä jokaisen kusipään kohdalle jotka sitä keskisormea näyttävät.
- Kok.natsit
Keskisormen näyttäminen on kokoomuslaisten tapa:
https://www.youtube.com/watch?v=-7am3Bunk1U
Kokoomus on natsipuolue, ja EU-Suomen Poliisihallitus on kokoomusjohtoinen.
- Puntaroittija
Poliisiseissa on täysiä mulkkuja, joiden hermot eivät kestä työn aiheuttamia paineita, mutta on niitä ihan asiallisiakin.
Jos elää omien sääntöjen mukaan, niin on selvä asia, että poliisi on vihollinen. Kuitenkaan monenkaan omien sääntöjen mukaan eläjän rahkeet eivät myöskään kestäisi täyttä anarkiaa, missä kaikki tekee mitä huvittaa. - EskoAA
Hienoa kuulla että kaltaisiani on muitakin. Nostan keskisormen pystyyn aina kun näen poliisin liikenteessä. Poliisit ja vartijat ovat maailman paskaa enkä ymmärrä miten joku voi sellaiseen toisten kyttäystyöhön haluta vapaaehtoisesti.
- Anonyymi
Minulla näytti keskisormea musta Volvo ketään ajella väinölässä pori näytti minulle keskisormea nyt löydä tämä ihmiset se en enään pysty aja auto kuin selviää asiaa kukaan paska näytti keskikormea
- Anonyymi
Minä haen pesäpallo maille hakkaa tänä Volvo Auto kuljettaja semmonen kuntoon että se pää on irti Volvo Auto kuljettaja on pian pää irti ikuinen
- Anonyymi
Nyt kannattaa väinölässä se paska Volvo kansa nyt ihmiset löy se paska sormet pois nyt tulen paska vammanen Volvo Auto
- Anonyymi
Vittu pelkkä Volvo Auto kuljettaja minulla että sormet paska nyt kannattaa tulla paska
- Anonyymi
Paska Volvo löytyy se minä olen valmiksi otan sillä ihmisestä sormen pois aika nopeasti kaikki tiedä että Volvo Auto kuljettaja musta ajeli väinölässä nyt puukko että sormet pois nyt kannattaa tulla
- Anonyymi
Keskaria on hyvä näyttää poliisille jos haluaa! Enintään puhuttelu siitä tulee eikä mitään oikeita seurauksia.
- Anonyymi
Itteäni inhottaa se että liikenteessä pyörii kyttääjiä jotka varta vasten etsivät/tekevät syitä kirjoittaa sulle joku perseestä revitty sakko jotta voivat laillisesti ryöstää rahasi.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod202273Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2281704Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3041234- 65949
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai53915- 39834
Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?
Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.53815J miehelle viesti menneisyydestä
On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e31716Valitse, kenen kanssa seurustelet
Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan273673Paikat tapeltu
Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh33642