Taas nousi keskisormi

sormi pystyyn

Tuli tänään kotimatkalla poliisi vastaan liikenteessä. Nostin tapani mukaan poikkeuksetta keskisormen pystyyn poliisille poliittiseksi tervehdykseksi. Oli äijillä näkemisen arvoinen ilme eivätkä päässeet edes takaa-ajoon kun olivat autojonossa väärään suuntaan menossa. Oli tässä muutaman päivän sisällä jo kolmas kerta kaikkiaan kun poliisi on saanut katsella keskisormeani.

Jos joku kerta yrittävät keskisormen näyttämisestä sakottaa niin kiistän samantien tietysti näyttäneni keskisormea. Ei ne sitä videolle saa kuitenkaan, joten paha on sakkoa kirjoittaa kun voin oikeudessa kiistää joka tapauksessa. Ja kiistänkin. Vastuuta en siitä ota, että näytän poliittisen mielipiteeni keskisormen muodossa. Se on mulle yksi ja sama mitä siitä seuraa, mutta käytän oikeuttani olla eri mieltä, eli näytän keskisormea. Se onkin sitten kaikki se miten edes yritän vaikuttaa yhteiskuntaan ja politiikkaan. En halua mitään enkä halua auttaa ketään missään. Mutta tiedän mitä vastustan ja vastustan sitä keskisormella, joka on "haistakaa VITTU!"

Mielipiteenvapaus tässä maassa sentäs on. Käytän sitä nostamalla keskisormen pysyyn kaikille. Netissä nostan henkisen keskisormen pystyyn kaikille.

30

2702

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahahahahahahahaha

      pyh, kunnianloukkaus on yksi naurettavimmista vammaisten älämölövalituksista poliisille. se joka semmosen syytteen nostaa, niin sen saa aina piekseä vaikka laudanpätkällä.

      • Keskisormi sulle!

        Vai niin? Eipä aloittajallakaan paljon munaa ole, koska kiistäisi näyttäneensä keskisormea, jos tulisi pysäytetyksi! Mikä se sellainen mies on?

        Sinä nyt olet ihan naurettava pelle, jonka poistamisella maailma olisi taas vähän miellyttävämpi paikka elää.


    • Keskisormi sulle!

      Sulla on selvästi henkisiä ongelmia. Liikennevalvontaa suorittavat poliisit tekevät vain työtänsä. On sitten kaikilla turvallisempaa liikkua tappovehkeillänsä tai ilman.

    • Äläs yleistä!

      No poliisin tehtäviinhän kuuluu puuttua myös epäasialliseen käytökseen. Eivät vartijat ole erityisessä suojelussa. Vartijoita on hyvä olla olemassa, ettei esim. kansallispukuiset varasta kauppaa tyhjäksi. Laskun kun maksavat kuluttajat.

      • Anonyymi

        Tai peukku persut.


    • laajenna repertuaari

      sun kanattaa nostaa keskisormea myös kaikille kirvesmiehille,kun ne tulee vastaan.

    • Keskisopmipystyyn

      Keskisormen nostaminen ei aiheuta mitään toiminpiteitä ,keskisormea saa näytellä ihan miten haluaa ja sen saa tulkita miten haluaa.
      Toki asennevammainen poliisi ottaa herneet nenään heti koska tajuaa heti miten mulkku on ..vai onko muita poliiseita kuin mulkkuja olemassa ?
      Jos ei jostain ammattiryhmästä pidä niin sen voi osoittaa ihan vaikka sillä keskisormella..
      Jos poliisin palvelusta ei pidä eikä poliisista ylipäänsä niin ei niiden kanssa tarvitse sen enempää olla yhteydessä ...korkeintaan näyttää sitä keskisormea.

      • Hai sie!

        No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.

        Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?


      • Keskisopmipystyy
        Hai sie! kirjoitti:

        No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.

        Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?

        Minulla ei ole asennevammaa vaan 98% poliiseilla on ja kukaan asennevammaton ei hakeudu poliisin ammattiin.
        Ne koulussa hakatut reppanat hakeutuu ja ajautuu poliisiksi kun eivät vapailla markkinoilla pärjää.
        Järjestyksenvalvonta on vastenmielistä jos se ei perustu lakiin ja asetuksiin kuten asennevammaisen poliisin toiminta..jos sinulle on sattunut niitä 2% porukkaa jotka on vammattomia
        Siellä edellisessä viestissä ******* on m u l k k u eikä mikään tähti rivi


      • Anonyymi
        Hai sie! kirjoitti:

        No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.

        Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?

        Persut voi. Niillä on omat katulait


    • Taksikuskit...

      ja kirvesmiehet jne ovatkin aivan eriasia kuin vartija! Vartijat yrittävät käyttää täällä käänteispsykologiaa! Mutta keskimääräistä huonommalla älykkyydellä se tuo näköjään vain huonoja tuloksia. Eli on turha väittää, että vartijat ja vaikka kirvesmiehet ovat kaksi samaa asiaa. Kirvesmiehistä me kaikki toki pidämme työntekijöinä, mutta emme vartijoista!

      Liian usein nimittäin saa kuulla vartijoiden sikailusta. Se johtuu ilmeisesti siitä, että heidän oikeas työnsä on aika helvetin tylsää, lähinnä ovien avaamista ja sulkea & seisoskelua ja istuskelua. Mutta heti kun tulee jokin " tilanne " että he saavat yhden näpistelijän ( suhde ehkä 1 / 1000, hyödyllistä? ) ja yleensä se on jokin heille heikompi kuten lapsi tai juoppo niin he hakkavat ja tekevät muita julmuuksia! Vartijat ovat ihan oikeasti kaikista säälittävin ihmisrotu mitä on olemassa!


      Jos se on niin hienoa hakata vartijaporukassa jokin reppana niin miksette koskaan mene yrittämään onnea vaikka jollekin liivimiehelle tms? Ette vittu uskalla koska olette säälittäviä vammaislapsia, jotka pitäis.... Olla oikeus listiä jokaikinen kun tulee vastaan pimeällä kujalla ilman vankeus/sakkorangaistuksen uhkaa!

    • 65htrgf

      Hieno tarina. Korjataan sitä hieman.

      Yritit epätoivoisesti kättäsi heiluttaen kiinnittää poliisin huomion keskisormeesi. Aikasi huidottua sait toisen poliisin katseen osumaan kohdalle ja näkemään sormesi.
      Tätä poliisia ei kuitenkaan naurettavan murrosikäisen kiukuttelu jaksanut kiinnostaa, vaan hän käänsi katseensa takaisin missä ikinä se hetkeä aiemmin oli ollut.
      Tästä välinpitämättömyydestä "mielipiteenilmaustasi" kohtaan loukkaannuit syvästi, ja päätit tulla tänne kirjoittamaan jotain satua siitä, kuinka "Oli äijillä näkemisen arvoinen ilme eivätkä päässeet edes takaa-ajoon kun olivat autojonossa väärään suuntaan menossa".
      Todellisuudessa heitä ei olisi voinut vähempää kiinnostaa.

      Mistä päättelen näin?
      Kaltaisesi surkimuksen kiinniottamiseen ei tarvitse autoa käyttää. Olisi riittänyt kun toinen poliiseista olisi noussut autosta ja katsonut sinua vihaisesti. Olisit jähmettynyt pelosta paikallesi ja tuhrinut housusi.
      Lisäksi mitä ihmeen videota? Luuletko, että siihen olisi jotain videota tarvittu? Luuletko, että poliisi esimerkiksi videoi kaikki ylinopeutta ajavat voidakseen todistaa asian? Ei, poliisi toimii virkamiesvastuulla, ja on näin ollen oikeudessa varsin hyvin luotettu. Jos siis sinut olisi haluttu vaikeuksiin, olisi riittänyt kuinka poliisi olisi oikeudessa sanonut sinun näyttäneen keskisormea ja siten loukanneen poliisimiehen kunniaa. Ei siihen mitään videota olisi tarvittu. Kakaramaista tietämättömyyttäsi esität hyvin.

      Noh, kuten varmaan jo ymmärsit, tämä kaikki on vain spekulaatiota. Täysjärkinen aikuinen ei moisesta nippanappa murrosikään ehtineen kakaran oikuista piittaa vähääkään.

      • Anonyymi

        TÄÄLÄ TAITAA OLLA VÄHÄ ENEMMÄN ASENNEVAMMAISIA EI KESKISORMEN NÄYTTÄMINEN OO LAISSA KIELLETTY JA LAPSELLISTA JOS SEN NÄYTTÄMISESTÄ KUNNIANLOUKKAUSSYYTTEEN SAA EIRI ASIA JOS KYSYSSÄ OLISI RIKOS


    • juu..

      Niillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä kuin pysähdellä jokaisen kusipään kohdalle jotka sitä keskisormea näyttävät.

      • Kok.natsit

      • Anonyymi

        Tuo on totta.


    • Puntaroittija

      Poliisiseissa on täysiä mulkkuja, joiden hermot eivät kestä työn aiheuttamia paineita, mutta on niitä ihan asiallisiakin.
      Jos elää omien sääntöjen mukaan, niin on selvä asia, että poliisi on vihollinen. Kuitenkaan monenkaan omien sääntöjen mukaan eläjän rahkeet eivät myöskään kestäisi täyttä anarkiaa, missä kaikki tekee mitä huvittaa.

    • EskoAA

      Hienoa kuulla että kaltaisiani on muitakin. Nostan keskisormen pystyyn aina kun näen poliisin liikenteessä. Poliisit ja vartijat ovat maailman paskaa enkä ymmärrä miten joku voi sellaiseen toisten kyttäystyöhön haluta vapaaehtoisesti.

    • Anonyymi

      Minulla näytti keskisormea musta Volvo ketään ajella väinölässä pori näytti minulle keskisormea nyt löydä tämä ihmiset se en enään pysty aja auto kuin selviää asiaa kukaan paska näytti keskikormea

    • Anonyymi

      Minä haen pesäpallo maille hakkaa tänä Volvo Auto kuljettaja semmonen kuntoon että se pää on irti Volvo Auto kuljettaja on pian pää irti ikuinen

    • Anonyymi

      Nyt kannattaa väinölässä se paska Volvo kansa nyt ihmiset löy se paska sormet pois nyt tulen paska vammanen Volvo Auto

    • Anonyymi

      Vittu pelkkä Volvo Auto kuljettaja minulla että sormet paska nyt kannattaa tulla paska

    • Anonyymi

      Paska Volvo löytyy se minä olen valmiksi otan sillä ihmisestä sormen pois aika nopeasti kaikki tiedä että Volvo Auto kuljettaja musta ajeli väinölässä nyt puukko että sormet pois nyt kannattaa tulla

    • Anonyymi

      Keskaria on hyvä näyttää poliisille jos haluaa! Enintään puhuttelu siitä tulee eikä mitään oikeita seurauksia.

    • Anonyymi

      Itteäni inhottaa se että liikenteessä pyörii kyttääjiä jotka varta vasten etsivät/tekevät syitä kirjoittaa sulle joku perseestä revitty sakko jotta voivat laillisesti ryöstää rahasi.

    • Anonyymi

      Oletko persu lomalla Niuvanniemestä?

      • Anonyymi

        Olen ja pääsin heti poliisiin hommiin kun lataamosta päästivät! Kyll on taas kiva käydä ihmisten kimppuun.


    • Anonyymi

      Kehitysvamma ei tartu, mutta asennevamma periytyy. Tuo kannattaa muistaa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      177
      6454
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      77
      5339
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3725
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      122
      3365
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      183
      2737
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      74
      2325
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2088
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      42
      1675
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1596
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1326
    Aihe