Taas nousi keskisormi

sormi pystyyn

Tuli tänään kotimatkalla poliisi vastaan liikenteessä. Nostin tapani mukaan poikkeuksetta keskisormen pystyyn poliisille poliittiseksi tervehdykseksi. Oli äijillä näkemisen arvoinen ilme eivätkä päässeet edes takaa-ajoon kun olivat autojonossa väärään suuntaan menossa. Oli tässä muutaman päivän sisällä jo kolmas kerta kaikkiaan kun poliisi on saanut katsella keskisormeani.

Jos joku kerta yrittävät keskisormen näyttämisestä sakottaa niin kiistän samantien tietysti näyttäneni keskisormea. Ei ne sitä videolle saa kuitenkaan, joten paha on sakkoa kirjoittaa kun voin oikeudessa kiistää joka tapauksessa. Ja kiistänkin. Vastuuta en siitä ota, että näytän poliittisen mielipiteeni keskisormen muodossa. Se on mulle yksi ja sama mitä siitä seuraa, mutta käytän oikeuttani olla eri mieltä, eli näytän keskisormea. Se onkin sitten kaikki se miten edes yritän vaikuttaa yhteiskuntaan ja politiikkaan. En halua mitään enkä halua auttaa ketään missään. Mutta tiedän mitä vastustan ja vastustan sitä keskisormella, joka on "haistakaa VITTU!"

Mielipiteenvapaus tässä maassa sentäs on. Käytän sitä nostamalla keskisormen pysyyn kaikille. Netissä nostan henkisen keskisormen pystyyn kaikille.

30

2599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahahahahahahahaha

      pyh, kunnianloukkaus on yksi naurettavimmista vammaisten älämölövalituksista poliisille. se joka semmosen syytteen nostaa, niin sen saa aina piekseä vaikka laudanpätkällä.

      • Keskisormi sulle!

        Vai niin? Eipä aloittajallakaan paljon munaa ole, koska kiistäisi näyttäneensä keskisormea, jos tulisi pysäytetyksi! Mikä se sellainen mies on?

        Sinä nyt olet ihan naurettava pelle, jonka poistamisella maailma olisi taas vähän miellyttävämpi paikka elää.


    • Keskisormi sulle!

      Sulla on selvästi henkisiä ongelmia. Liikennevalvontaa suorittavat poliisit tekevät vain työtänsä. On sitten kaikilla turvallisempaa liikkua tappovehkeillänsä tai ilman.

    • Äläs yleistä!

      No poliisin tehtäviinhän kuuluu puuttua myös epäasialliseen käytökseen. Eivät vartijat ole erityisessä suojelussa. Vartijoita on hyvä olla olemassa, ettei esim. kansallispukuiset varasta kauppaa tyhjäksi. Laskun kun maksavat kuluttajat.

      • Anonyymi

        Tai peukku persut.


    • laajenna repertuaari

      sun kanattaa nostaa keskisormea myös kaikille kirvesmiehille,kun ne tulee vastaan.

    • Keskisopmipystyyn

      Keskisormen nostaminen ei aiheuta mitään toiminpiteitä ,keskisormea saa näytellä ihan miten haluaa ja sen saa tulkita miten haluaa.
      Toki asennevammainen poliisi ottaa herneet nenään heti koska tajuaa heti miten mulkku on ..vai onko muita poliiseita kuin mulkkuja olemassa ?
      Jos ei jostain ammattiryhmästä pidä niin sen voi osoittaa ihan vaikka sillä keskisormella..
      Jos poliisin palvelusta ei pidä eikä poliisista ylipäänsä niin ei niiden kanssa tarvitse sen enempää olla yhteydessä ...korkeintaan näyttää sitä keskisormea.

      • Hai sie!

        No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.

        Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?


      • Keskisopmipystyy
        Hai sie! kirjoitti:

        No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.

        Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?

        Minulla ei ole asennevammaa vaan 98% poliiseilla on ja kukaan asennevammaton ei hakeudu poliisin ammattiin.
        Ne koulussa hakatut reppanat hakeutuu ja ajautuu poliisiksi kun eivät vapailla markkinoilla pärjää.
        Järjestyksenvalvonta on vastenmielistä jos se ei perustu lakiin ja asetuksiin kuten asennevammaisen poliisin toiminta..jos sinulle on sattunut niitä 2% porukkaa jotka on vammattomia
        Siellä edellisessä viestissä ******* on m u l k k u eikä mikään tähti rivi


      • Anonyymi
        Hai sie! kirjoitti:

        No en mäkään usein ajele taksilla, mutta en mä silti taksikuskeille keskisormea näyttele. Ehkä asennevammasi on syy siihen, miksi koet järjestyksenvalvonnan vastenmielisenä.

        Mitä siitäkin tulisi, jos täällä voisi rötöstellä vapaasti kuin ellun kanat?

        Persut voi. Niillä on omat katulait


    • Taksikuskit...

      ja kirvesmiehet jne ovatkin aivan eriasia kuin vartija! Vartijat yrittävät käyttää täällä käänteispsykologiaa! Mutta keskimääräistä huonommalla älykkyydellä se tuo näköjään vain huonoja tuloksia. Eli on turha väittää, että vartijat ja vaikka kirvesmiehet ovat kaksi samaa asiaa. Kirvesmiehistä me kaikki toki pidämme työntekijöinä, mutta emme vartijoista!

      Liian usein nimittäin saa kuulla vartijoiden sikailusta. Se johtuu ilmeisesti siitä, että heidän oikeas työnsä on aika helvetin tylsää, lähinnä ovien avaamista ja sulkea & seisoskelua ja istuskelua. Mutta heti kun tulee jokin " tilanne " että he saavat yhden näpistelijän ( suhde ehkä 1 / 1000, hyödyllistä? ) ja yleensä se on jokin heille heikompi kuten lapsi tai juoppo niin he hakkavat ja tekevät muita julmuuksia! Vartijat ovat ihan oikeasti kaikista säälittävin ihmisrotu mitä on olemassa!


      Jos se on niin hienoa hakata vartijaporukassa jokin reppana niin miksette koskaan mene yrittämään onnea vaikka jollekin liivimiehelle tms? Ette vittu uskalla koska olette säälittäviä vammaislapsia, jotka pitäis.... Olla oikeus listiä jokaikinen kun tulee vastaan pimeällä kujalla ilman vankeus/sakkorangaistuksen uhkaa!

    • 65htrgf

      Hieno tarina. Korjataan sitä hieman.

      Yritit epätoivoisesti kättäsi heiluttaen kiinnittää poliisin huomion keskisormeesi. Aikasi huidottua sait toisen poliisin katseen osumaan kohdalle ja näkemään sormesi.
      Tätä poliisia ei kuitenkaan naurettavan murrosikäisen kiukuttelu jaksanut kiinnostaa, vaan hän käänsi katseensa takaisin missä ikinä se hetkeä aiemmin oli ollut.
      Tästä välinpitämättömyydestä "mielipiteenilmaustasi" kohtaan loukkaannuit syvästi, ja päätit tulla tänne kirjoittamaan jotain satua siitä, kuinka "Oli äijillä näkemisen arvoinen ilme eivätkä päässeet edes takaa-ajoon kun olivat autojonossa väärään suuntaan menossa".
      Todellisuudessa heitä ei olisi voinut vähempää kiinnostaa.

      Mistä päättelen näin?
      Kaltaisesi surkimuksen kiinniottamiseen ei tarvitse autoa käyttää. Olisi riittänyt kun toinen poliiseista olisi noussut autosta ja katsonut sinua vihaisesti. Olisit jähmettynyt pelosta paikallesi ja tuhrinut housusi.
      Lisäksi mitä ihmeen videota? Luuletko, että siihen olisi jotain videota tarvittu? Luuletko, että poliisi esimerkiksi videoi kaikki ylinopeutta ajavat voidakseen todistaa asian? Ei, poliisi toimii virkamiesvastuulla, ja on näin ollen oikeudessa varsin hyvin luotettu. Jos siis sinut olisi haluttu vaikeuksiin, olisi riittänyt kuinka poliisi olisi oikeudessa sanonut sinun näyttäneen keskisormea ja siten loukanneen poliisimiehen kunniaa. Ei siihen mitään videota olisi tarvittu. Kakaramaista tietämättömyyttäsi esität hyvin.

      Noh, kuten varmaan jo ymmärsit, tämä kaikki on vain spekulaatiota. Täysjärkinen aikuinen ei moisesta nippanappa murrosikään ehtineen kakaran oikuista piittaa vähääkään.

      • Anonyymi

        TÄÄLÄ TAITAA OLLA VÄHÄ ENEMMÄN ASENNEVAMMAISIA EI KESKISORMEN NÄYTTÄMINEN OO LAISSA KIELLETTY JA LAPSELLISTA JOS SEN NÄYTTÄMISESTÄ KUNNIANLOUKKAUSSYYTTEEN SAA EIRI ASIA JOS KYSYSSÄ OLISI RIKOS


    • juu..

      Niillä on paljon tärkeämpääkin tekemistä kuin pysähdellä jokaisen kusipään kohdalle jotka sitä keskisormea näyttävät.

      • Kok.natsit

      • Anonyymi

        Tuo on totta.


    • Puntaroittija

      Poliisiseissa on täysiä mulkkuja, joiden hermot eivät kestä työn aiheuttamia paineita, mutta on niitä ihan asiallisiakin.
      Jos elää omien sääntöjen mukaan, niin on selvä asia, että poliisi on vihollinen. Kuitenkaan monenkaan omien sääntöjen mukaan eläjän rahkeet eivät myöskään kestäisi täyttä anarkiaa, missä kaikki tekee mitä huvittaa.

    • EskoAA

      Hienoa kuulla että kaltaisiani on muitakin. Nostan keskisormen pystyyn aina kun näen poliisin liikenteessä. Poliisit ja vartijat ovat maailman paskaa enkä ymmärrä miten joku voi sellaiseen toisten kyttäystyöhön haluta vapaaehtoisesti.

    • Anonyymi

      Minulla näytti keskisormea musta Volvo ketään ajella väinölässä pori näytti minulle keskisormea nyt löydä tämä ihmiset se en enään pysty aja auto kuin selviää asiaa kukaan paska näytti keskikormea

    • Anonyymi

      Minä haen pesäpallo maille hakkaa tänä Volvo Auto kuljettaja semmonen kuntoon että se pää on irti Volvo Auto kuljettaja on pian pää irti ikuinen

    • Anonyymi

      Nyt kannattaa väinölässä se paska Volvo kansa nyt ihmiset löy se paska sormet pois nyt tulen paska vammanen Volvo Auto

    • Anonyymi

      Vittu pelkkä Volvo Auto kuljettaja minulla että sormet paska nyt kannattaa tulla paska

    • Anonyymi

      Paska Volvo löytyy se minä olen valmiksi otan sillä ihmisestä sormen pois aika nopeasti kaikki tiedä että Volvo Auto kuljettaja musta ajeli väinölässä nyt puukko että sormet pois nyt kannattaa tulla

    • Anonyymi

      Keskaria on hyvä näyttää poliisille jos haluaa! Enintään puhuttelu siitä tulee eikä mitään oikeita seurauksia.

    • Anonyymi

      Itteäni inhottaa se että liikenteessä pyörii kyttääjiä jotka varta vasten etsivät/tekevät syitä kirjoittaa sulle joku perseestä revitty sakko jotta voivat laillisesti ryöstää rahasi.

    • Anonyymi

      Oletko persu lomalla Niuvanniemestä?

      • Anonyymi

        Olen ja pääsin heti poliisiin hommiin kun lataamosta päästivät! Kyll on taas kiva käydä ihmisten kimppuun.


    • Anonyymi

      Kehitysvamma ei tartu, mutta asennevamma periytyy. Tuo kannattaa muistaa.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      86
      10611
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      244
      4540
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      158
      3914
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      163
      3418
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      63
      3226
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      63
      2961
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      2562
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      24
      2170
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      63
      1754
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      162
      1487
    Aihe