HOTEL DE FLORE NIZZA

Hotellivalinta

Onko kellään kokemusta ylläolevasta hotellista?
Osoite on 2 rue Maccarani, Nizza.
Olemme ensi viikolla menossa Nizzan ja huone on varattu kyseisetä hotellista.

4

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vierestä kävellyt

      Aika näyttää. Ilmeisesti olette tätä kirjoittaessani jo tutustuneet kyseiseen taloon?

    • Nizzaan toistekin

      Näyttäisi olevan erittäin hyvällä paikalla, mutta muutoin ei kokemuksia. Itse olemme Nice Rivieralla joka kaikin puolin täyttänyt odotukset. Laitapas tulevaa ajatellen omat kokemuksesi De Floresta.

    • moupi

      On oltu viime kesänä. Hotelli oli kaikinpuolin siisti ja turvallisen tuntuinen, huonekin oli ihan mukavan kokoinen. Sijainti oli mainio, rannalle n. 200 metriä ja keskustaan n. 500. Ainoa miinus tulee hirvittävästä aamiaisen hinnasta, 14 euroa per henkilö! Lie mitä gurmeeta sitten ollut.
      Ainakin meidän huoneessamme oli jää/baarikaappi, johon saattoi tunkea mehut sun muut, jotka haluaa juoda aamusta kylmänä. Vedenkeitin ja pikakahvit/teetkin taisi olla.
      Mutta pääasia on, että heti hotellin vieressä alkaa ravintolakatu, josta sitten saa kyllä aamiaista niin että napa naukuu. Myös vastapäätä on mukava pikku kahvila, jossa aamusämpylät ja kahvit nautti mieluusti.
      Eli jos aamiainen ei haittaa, suosittelen De Florea lämpimästi!

      • moupi

        Niin nyt huomasin että olitte jo käyneetkin Nizzassa, mutta tässä minun kokemukseni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      123
      1687
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe