Kämppis 23v:lle naiselle HKI

lamiquela

Elo/syyskuusta alkaen olisi tarvetta kämppikselle tai asunnolle. Olen 23v suht menevä naikkonen, joten toivon kanssa-asujan olevan jotain muuta, kuin kotihiiri :)
Raja vedetään kuitenkin kotona juhlimiseen, sillä myös rauha täytyy säilyä. Olen "neitimäinen" eli rakastan kaikkea mitä naiset yleensä rakastavat.. :D Toisaalta olen rento ja viihdyn hyvin poikaporukassakin.

Etsin samanhenkistä, huumorintajuista ja rentoa naista/miestä jakamaan asuinkulut Helsingin keskustassa. Olen työssäkäyvä, ehkä olet sinäkin? Tai opiskelija, mikä vain :)

Minulla on pieni koira, joka sopii sisustukseen, joten siitä ei kannata murehtia =)

Tarkennetaan, etä asuntoahan ei vielä ole, mutta olisi kiva löytää henkilö, joka sen mahdollisesti meille tarjoaisi tai/ja me semmoinen löydettäisi :)

[email protected]

1

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asunnoton nuori mies

      Janne täs terve,olen myös kiinnostunut kimppakämpästä,olen rehellinen,siisti ja maksukykyinen.kotioloissa olen rauhallaninen ehkä melko supliikki jne..olen asunnoton erron vuoksi,asun nyt tätini nurkissa.kahdestaan kun hakee asuntoa niin sen saa paljon helpommin.minusta saa kyllä hyvän asuin kumppanin,kakki kaverini sanovat et olen kaikin puolin ok.haluaisitko ottaa yhteyttä. e:mail : [email protected] tai gsm 040-4665693 olen asiallisen rento,enkä mikään sohvaperuna,käyn salilla ja muutenkin liikun paljon,huonekalut on t:Janne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9869
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      187
      5602
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      161
      5201
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      72
      4856
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2429
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2259
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      320
      1938
    8. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1635
    9. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1587
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1143
    Aihe