Spämmärin käsikirja, osa II

Al jaziir

Olen ollut huomaavina, että viestien poistattaminen ylittää kaiken kohtuuden rajat. Jopa viestit, joissa kysytään palstan moderaattorin, Uralin kommentteja, poistetaan sopimattomina.

Uralin vastaus 14.6.2011:
Poistopyyntöjä tulee jatkuvasti noista SOK ja Nikka Pikkainen - aiheisista viesteistä. Poistopyynnön perusteluna ettei ne kuulu talousrikokset palstalle
* kirjoitusasu minun, koska muuten tämäkin viesti poistettaisiin.


Minulle ei niin tärkeää, että saan ihastella kätteni tuotetta tällä palstalla. Minulle tärkeää on, että talousrikoksiin syyllistyneet pikkuovelat nilkit eivät saa mellastaa ihan miten he haluavat. Myöskin palstan moderoinnissa olisi syytä pyrkiä tarkkuuteen, nyt jyrsijät käyttävät härskisti hyväkseen palstan lepsua ylläpitoa.

12

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Al Akram

      Pohdiskelin myös, mikä voisi aiheuttaa SOK:n ja Nikka Pikkaisen krooniselta näyttävän allergian tällä palstalla. Vastaus on luonnolisesti Google. Niinhän sitä googlaamalla Nikkaa, saa ensimmäisen linkin tälle palstalle.

      Hymy herahti suupieleeni, kun tämän tajusin. Elämä on kaunista ja oikeudenmukaista, eikä huijarit aina voita.

    • Shahov

      Jahas, pitihän se arvata, kommentti katosi kuin pipsi panamaan, taas. Kokeillaan sitten tätä K13 versiota josta on mm. sensuroitu naisen ulkoisia synnytyselimiä kuvaava sana ja muutama nimi muutettu paremmin vastaamaan palstan uutta Pohjois-Korealaista linjaa. Lisäksi poistin erään länsisaksalaisen automerkin nimen, etten vain syyllistyisi tietämättäni mainontaan.

      Mistä Pikkainen ja KOE tullaan muistamaan? No ainakin näistä.

      Ruudullinen pikkutakki. Pikkainen tuo oikeussaleihin ummehtuneen tuulahduksen mauttomana pidetystä kahdeksankymmenluvusta. ( Eräs 70- luvun TV etsivä) pukeuumista voitaisiin pitää trendikkäämpänä.

      Xxxx sun bensakolehti. Mitä niillekin rahoille tapahtui. Olisiko seuraavana vuorossa pikkutakkikolehti.

      Mikä tässä on vaikeaa. Jos kaikki suomen jurristit voisivat olla yhtä nopeita, olisi oikeudenkäynnit ratkaistu jo ennen kuin niitä ennätetään aloittaa.

      Sensuuri. Pikkanen elvyttää pitkään kadoksissa olleen perinteen. Kun liian vaikea väite ( kirosana), poistata se. Jos sekään ei auta, uhkaa oikeustoimilla. Jos sekään ei auta, uhkaa......

      Ihmisoikeudet. Pikkasen innovaatio oli lisenssoida ne. Ihmisoikeudet voidaan tulevaisuudessa jakaa a, b, c oikeuksiin maksukyvyn mukaan.

      Marssilaulut. Tarviiko sanoa enempää.

      Ei tässä ole mitään rikollista. Al Qaida, jos tarvitsette jurristia, ottakaapa yhteyttä OEK:hon. Sokeus tosiasiolle on siellä jalostettu taiteeksi.

      Wincapita ja OEK. Kuin paita ja peppu tai Matti ja Teppo. Kumpikaan ei olisi mitään ilman toista. Rahan ja ahneuden pyhä sympioosi.

      EKO ja pikkurötökset. On ne oikeudet konnallakin ja kuka olisi parempi ajamaan konnan asiaa kuin konnuuksiin itsekkin sortunut.

      EKO ja asiantuntijat. Yhteistä heille on, että he ovat varmasti tunnustettuja asiantuntijoita omalla alallaan. Se etteivät he tiedä todistamastaan asiasta enempää kuin munkki PiiiP, ei häiritse OEK:ta. Pääasia että tittelit on komeat.


      Joko menee sensuurista lävitse.

      • Al capinaut

        Toveri illegaali radioyhdysmies Shahov yrittää olla ovela. Ei mene läpi vielä. Pohjois-Ossetian sensorit ovat kokenutta ja tarkkaa väkeä,he lukevat rivien välitkin suurennuslasin kanssa. EKO, EOK, KOE - aivan liian yksinkertaista salakieltä eikä varmasti mene läpi.

        Jos katsot verhojen raosta kadulle, siellä on kohta Opel ja vaitelias ruutupikkutakkimies odottamassa kakksonelonen pätkä etuistuimella. Peli on kovaa ja armotonta, mutta laillista, uhkaili Nikka Pikkanen SOK:n sivuilla.

        Mutta se Ystävän laulu, ystäväni Shavoh. Se pitää perkelevie sanoittaa uudestaan:
        Mistä tunnet sä kyttyrän
        onko oikea sulle hän.
        Ajat ankeimmat selvittää
        kuka vankilaan jää.
        Kun on sinulla vaikeaa
        ja kun tarvitset valuutta
        silloin pipsit ne lasketaan
        taas treidataan.

        Näin se. Hetken me taas lauleskellaan, mutta kakkosneloskyttyrä on kohta ovella.


      • Saukki sanoittaa
        Al capinaut kirjoitti:

        Toveri illegaali radioyhdysmies Shahov yrittää olla ovela. Ei mene läpi vielä. Pohjois-Ossetian sensorit ovat kokenutta ja tarkkaa väkeä,he lukevat rivien välitkin suurennuslasin kanssa. EKO, EOK, KOE - aivan liian yksinkertaista salakieltä eikä varmasti mene läpi.

        Jos katsot verhojen raosta kadulle, siellä on kohta Opel ja vaitelias ruutupikkutakkimies odottamassa kakksonelonen pätkä etuistuimella. Peli on kovaa ja armotonta, mutta laillista, uhkaili Nikka Pikkanen SOK:n sivuilla.

        Mutta se Ystävän laulu, ystäväni Shavoh. Se pitää perkelevie sanoittaa uudestaan:
        Mistä tunnet sä kyttyrän
        onko oikea sulle hän.
        Ajat ankeimmat selvittää
        kuka vankilaan jää.
        Kun on sinulla vaikeaa
        ja kun tarvitset valuutta
        silloin pipsit ne lasketaan
        taas treidataan.

        Näin se. Hetken me taas lauleskellaan, mutta kakkosneloskyttyrä on kohta ovella.

        Narukäden laulu ei trimmaa. Tässä korjattu painos

        Mistä tunnet sä ystävän
        onko oikea sulle hän
        Anna Winkkarin selvittää
        mihin pipsi jää.
        Hanski kaukana nyt jo on
        on serveri tajuton.
        Turhaan rahoja ruikuttaa
        valtio kaiken saa.


    • Mr Toppila

      Mene muroBBS palstalle kirjoittamaan siellä ei varmaankaan kukaan poista viestejäsi. On tunnetusti sisäsiitoista porukkaa.

      • Al winkwink

        Kiitoksia nikinnussuttaja, että autat minua nostamaan tämän viestin paalupaikalle.


      • +17 ++14
        Al winkwink kirjoitti:

        Kiitoksia nikinnussuttaja, että autat minua nostamaan tämän viestin paalupaikalle.

        Hyvä kirjoitus - tyrks, tyrks kohti kärkeä


      • Mr Toppila
        Al winkwink kirjoitti:

        Kiitoksia nikinnussuttaja, että autat minua nostamaan tämän viestin paalupaikalle.

        Yhä ylös yrittää,
        listan kärkeen taasen jää.
        Nusnus!

        .


      • 19+1
        Mr Toppila kirjoitti:

        Yhä ylös yrittää,
        listan kärkeen taasen jää.
        Nusnus!

        .

        ja kohta ketju häviää...................


    • Al hyshys

      Ei tämä mihinkään häviä. Viesti on Suomi24 sääntöjen mukainen, ei loukkaa hyviä tapoja ja liittyy talousrikollisuuteen.

      Sitä paitsi talousrikolliset ovat lyhytpinnaista ja velttoa väkeä. Voitti pitää tulla heti ja helposti. He eivät ole valmiita kääntämään kaikki kivet löytääkseen sen oikean kiven. Näin se on ja tämä totuus ei pala tulessakaan.

      Wincapitan viimeisiin vaiheisiin liittyy paljon kummallisuuksia ja aion totisesti tutkia ne kaikki.

      Vesilintu lupasi puolustuksen loppupuheenvuorossa rapsauttaa pöydälle uusia asiaoita. Ei tullut yhtäkään. Kuka sulki tavin suun ja miksi?

      Tuomiorovasti Nikka Pikkanen rykäisi uuden teoreeman framilla. Sitä ei saa pätkääkään käsitellä tai rapahtaa poistopyyntö. Mikä tekee tuomiorovastista niin herkkähipiäisen?

      Puolustusrintama lupasi kääntää kaikki kivet. Onko kukaan nähnyt yhtäkään käännettyä kiveä vielä?

      Ja kaikkein suurin hyshys, winkkarin perijä, rubluutti, se, joka on tuleva winkkarin jälkeen. Rubluutti on laskeutunut maan päälle väittävät Hanski, tuomiorovasti ja hyshys-seura. Kukaan ei kuitenkaan ole rubluuttia tavannut, vaikka opetuslapset rubluutin nimeen puhuvat. Onko kyseessä vielä lapsi-inkarnaation, jonka oikeauskoiset löytävät seuraamalla ennusmerkkejä?

      Aiheita piisaa, koetappa vaan jaksaa poistella viestejä.

      • Rautalankakkauppias

        Pitää pyytää poistoa.


      • 13+8
        Rautalankakkauppias kirjoitti:

        Pitää pyytää poistoa.

        Käy terveyskeskuksessa. Jospa ne auttaisivat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      120
      1050
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      131
      963
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe