se ei kysy sinulta mitään
se vain tulee aina uudelleen
olet itse lähellä uutta silloin aina
nöyrästi uuteen päivään
4
141
Vastaukset
- Sinde vm-82
Ei ole sellaista kristinuskoa, joka olisi nöyrä uusi päivä. Heillä kun on vielä tämä anna mannaa taivaasta amorinkaari Deja Vu:ta koskevine ajanmenetyksineen ja sääntöineen. Päivästä päivään haluaisit ajatella ja olla nöyryyttä. Sekoititko sen tahdottomuuteen tai jossakin vaiheessa jopa epäsopivasti tahdittomuuteen? Oliko siitä vaaraa? Trilleri-elevetoilijaako haet koko ajan päivittäisillä toimillasi? Trilleri-eleinkö yrität taas jotakin järjestellä tai olla jättämässä järjestelyä ympäristössä?
"Mä en muistanut, että trilleri-elein on rikossyytteessä."
"Mä en muistanut, että trilleri-ele on rikossyytteessä."
Oletko innostunut nyt taas täydellisyydestä?
Et saa lähteä kilpailemaan rukouksella muita ihmisiä vastaan.- Sinde vm-82
Vetoatko tässä nöyrästi, valheelliseen ja vapaampaan
-perittyyn uskonnolliseen mystiikkaan? - Sinde vm-82
Sinde vm-82 kirjoitti:
Vetoatko tässä nöyrästi, valheelliseen ja vapaampaan
-perittyyn uskonnolliseen mystiikkaan?Uskonnollisilla ihmisillä on taipumus siepata ja kidnapata ihmisiä omaan väestönsuojeluun/nsa. Miksi teet joka asiasta nyt holokaustia? Defenssiä ei siksi ole kenelläkään käytettävissä, edes yhteiskuntana. Uskonnot ovat kautta-aikojen muovanneet ihmiskuntaa ja yhteiskuntaa. Ne käyttävät siihen aina kulttuuria, eikä buddhismi kuulu kulttuuriimme. Voi kuitenkin olla, että luonnollisista metsästys- ja keräilykulttuurien aiheuttamista syistä, saatamme hyötyä jostakin muusta uskonnosta ja kulttuurista. Saisimme näin apua, miksi? Mun mielestä mm. yksityisyydensuojan nojalta. Tästä on kristillistä kirjallisuutta, joka on ihan mielenkiintoista historian osalta.
- Iso lapsi;Sinde-82
Sinde vm-82 kirjoitti:
Uskonnollisilla ihmisillä on taipumus siepata ja kidnapata ihmisiä omaan väestönsuojeluun/nsa. Miksi teet joka asiasta nyt holokaustia? Defenssiä ei siksi ole kenelläkään käytettävissä, edes yhteiskuntana. Uskonnot ovat kautta-aikojen muovanneet ihmiskuntaa ja yhteiskuntaa. Ne käyttävät siihen aina kulttuuria, eikä buddhismi kuulu kulttuuriimme. Voi kuitenkin olla, että luonnollisista metsästys- ja keräilykulttuurien aiheuttamista syistä, saatamme hyötyä jostakin muusta uskonnosta ja kulttuurista. Saisimme näin apua, miksi? Mun mielestä mm. yksityisyydensuojan nojalta. Tästä on kristillistä kirjallisuutta, joka on ihan mielenkiintoista historian osalta.
Mihin Idän Uskonnot vetoavat? Säännölliseen kulttuuriin, arkeen ja elämään, kuten muutkin uskonnot. Aina on ollut tarpeita uskonnollisuudelle itsessämme ja ympäristössämme ja tämä on meille kaikille tuttu asia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1115095
- 644949
- 864000
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753550Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv593101- 432741
- 152267
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️441814- 351672
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371588