Mitään keinoja tai mahdollisuuksia saada lisää vartta? Poika olen 18 täytän kohta 19 ja olen vain säälittävät 172cm pitkä.kotoo näytän olevan vielä tostakin pienempi.kaippa ne kutsuntatarkastuksis pyöristää ylöspäin tai jotai ja turha sanoo ettei muka ole lyhyt koska kyllä 172 on poijaks saatanan lyhyt
Lyhyys vituttaa
14
503
Vastaukset
- just accept it
Harvemmin enää tuossa iässä kasvaa millejä enempää... hyväksy vaan pituutesi, ei tuo 172cm nyt mikään erityisen lyhyt ole, kun suomalaisten miesten keskipituus on n.178cm. On niitä lyhempiäkin, ja ei se 6cm ero keskipituuteen nyt niin valtaisa ole
153 cm et syshys siellä.
- tyttttö17
jos mietit tota pituutta sen takii et tytöt ei tykkäis ni ite ainaki kelpuuttaisin ton pitusen jätkän, ite oon kuitenki lyhyempi :)
- ................
Ennemmin minä katsosin sinun pituisen pojan perään pidempään, kuin jonkun yli 180 cm hujopin, ne on liian pitkiä. :)
- hiiii
olen 156cm tyttö :)
- jeppjeppp
Ei 172 cm oo lyhyt ees jätkälle. (=
- hiemanpidempi
Suomalaisten keskipituus on juurikin tuo 178. Olet hieman keskivertoa lyhyempi, mutta en usko että se haittaa. Olet kuitenkin suurinta osaa tytöistä pidempi. Itse olen kyllä jotain 187cm pitkä, mutta en minä ole koskaan ajatellut että onpas tuokan lyhyt tyyppi. Varsinkin kun olet yli 170. Tiedän monia tuon mittaisia aikuisia ihmisiä enkä ajattele että se on noloa. Turhaan sitä sinä häpeät.
- hhhhhheeeeeeeeeeesss
Vitun ristiriitaset tytöt! Kyllähän se täällä internetin anonyymipalstalla kelpaa lyhyempiki jätkä, mut tuskin haluaisit vaihtaa paikkaa sen irl halveksumasi pojan kanssa!
Terveisin saman ikäinen ja pituinen jätkä, kun aloittaja- tytttö17
no mulle kyl aina kelpaa itteeni pidempi jätkä. eli yli 165cm
- heleehhellooo
Lyhyet pojat on söpöjä, ainakin täällä päin monikin on hyvännäköisä. Tiiä sitten luonteesta. Tai sitten mä oon vaan puolueellinen kun itekkin oon tämmönen lyhyt.
Muttamutta, oon tavannut suakin lyhyempiä poikia, itse olen abåut 156~ cm, 17 vuotta ja tiiän 3 mun ikäistä poikaa jotka on alle 160 cm, minusta vaan vähän pidempiä. Ehkä ne vielä vähän kasvaa, mutta varmaan jää siihen 170 cm..
Itteänikin vituttaa olla näin lyhyt, jos pääsis ees tuohon 160 senttiin, mut jos ei niin ei voi mitään. - fsdfsghgg
Itse olen 187 ja huomaa kyllä että usein katselee ihmisiä ylempää, mutta juu välillä toivoisin jopa että olisin jotain 5cm lyhyempä mutta eipä voi mitään. Jotenkin tuntee olemuksensa pelottavaksi ja tunkeilevaksi, kuin jos ottaisi huomioon siromman 170 päälle olevan miehen. On minulla lyhyitä kavereita enkä koskaan ajattele heidän pituuksiaan sen erityisemmin, eihän siihen kiinnitä edes huomiota jos o muute hyvä frendi. Kai se on sillee ettei koskaa oo tyytyväinen, oli sitte pitkä tai lyhyt.
- loddloee
No kyllä mulle kelpaa ton pitunen jätkä!
ite oon 158cm ja poikaystävä 171cm. - lyhyt minäkin
Jos sä nyt sillä meinaat, ettet tytöille kelpaa, niin hui hai.
- ärsyttää/vituttaa/
Oikeesti te kaikki ootte pitkiä! Ite oon 13v ja 141 kyllä sataneljävitunkymmentäyksi senttiä pitkä! kukaan ei usko 13vuotiaaks ja koko ajan kaikki kaverit ja uudet tutut tulee face2face tai laittaa viestii "LOL näin sut tnää koulus ja olitki joku 120cm pitkä XD repeen tääl nykki" tai "mikä sua vaivaa jääksä noin lyhyeks vai paraneks sä" oon tyttö kaikki kamut yli 150 taino yks on 150 loput yli 167 cm pitkä et on joo kivaa tiiän et nyt te kaikki vaa nauratte siel et kuinka lyhyt oon mut oikeesti en uskalla olla enää koulus en oo ollu ilonen ja itsevarma pitkään aikaan.... se joka sanoo et 155--> on lyhyt voi miettii uusiks mä antaisin vittu mitä vaa et voisin olla normaali!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996064
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774