Minun..

..haaveeni on että keksittäisiin sellainen hoito,joka voi parantaa parantumattomasti syöpää sairastavan syöpäpotilaan ,pieninen lapsien äidin.
11104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sellainen on keksitty, ja niitä on useitakin, mutta valitettavasti siitä et kuule Suomessa lääkäreiltä.

Äänestä

Sellaista todellista hoitoa ei ole. Vaan voi pidentää elämää omine vaivoineen. On syöpäkroonikkoja, jotka sinnittelevät elämässä, vuodesta toiseen, saaden välillä solunsalpaaja- ja sädetyshoitoja, joskus leikkauksia.
Ei voida muuta kuin tsempata parantumattomasti sairasta äitiä!

Äänestä

Kyllä muuten on.

Äänestä

Solusalpaajahoidot/solumyrkyt ovat lääketehtaiden rahankeräystä. Ne eivät paranna syöpää eli tuhoa kaikkia syöpäsoluja elimistöstä, jonnekkin jää soluja ja siksi syöpä puhkeaa uudelleen.

Miksi kukaan ei kerro sitä totuutta, miksi toiset saavat syövän/syöpätaudin? Kerrotaan vain viisaissa oppikirjoissa se, millaisia syöpäsolut ovat ja kuinka hurjasti ne lisääntyvät.

Mutta se syy. Mitä elimistössä silloin tapahtuu, kun syöpäsolut valtaavat esimerkiksi ohutsuolen? tai maksan, tai keuhkot ym? Mikäli syytä ei kerrota, niin silloin voidaan solusalpaajilla kerätä rahaa mielin määrin.

Toivoisin syövän vasta-aineen otettavan käyttöön jo tänä vuonna. Se tulee halvemmaksi kuin solusalpaaja sekä sädehoidot ym. Visainen kysymys ja hankala toteuttaa, sillä rahallinen tappio lääketehtaille ja lääkäreille olisi liian suuri.

Äänestä

Mielenkiintoista. Onko sinulla siitä enemmänkin tietoa? Kuitenkin sitä vasta-aineen käyttöönottoa odotellessa ei viedä toivoa pois syöpäsairailta.

Äänestä

Tälläinen lääke kelpaisi minullekkin,mutta sitä odotellessa tyydyn näihin hoitoihin mitä lääkärit minulle antaa ja toivon parempaa huomista

Äänestä

Vaikea on tyytyä lääkäreiden tarjoamiin hoitoihin, koska ne ovat niin vaarallisia, että lääkärikään ei niitä tapauksessani tarjonnut. Ilmoitti vain, että ne ovat niin hirvittävä riski... Mutta kun olin huonossa kunnossa eikä hengittääkkään oikein jaksanut, pyysin sytostaatteja.

Sytostaatit aloitettiin, mutta se täydellisesti epäonnistui. Nyt olen 3 kuukautta hoidellut näillä ruoka- ja ravintoaineilla, ja toistaiseksi näillä tutkimusmenetelmillä, mitä käytettävissä on, tauti on pysynyt pysähdyksissä.

Mutta kyllä meneekin paljon vihanneksia, kun puristan ne mehuiksi. Valkosipulia saa meille kantaa lähes samaan tahtiin, kuin muut kantavat perunoita kotiinsa.

Pakuriteetä ryyppäilen joka rakosessa, mitä keittiössä käyn. Angiobalanssia kaksi ambulia päivässä. Kurkumaa kukkurapääteelusikallinen päivässä. Aprikoosin siemeniä 10-15 siementä päivittäin, bulgarianjugurtti-kylmäpuristettu pellavansimenöljysesota pari purkillista päivässä jne....

Äänestä

Aika pitkä nauha oli, mutta pikakelauksella näin yhtäkkiä aika mielenkiintoinen. Hyvä jotta tutkitaan muitakin kuin lääkkeellisiä vaihtoehtoja syövän hoitoon.

Äänestä

Onks tää se ruokasooda-hihhuli?

Äänestä

Kato se soodajuttu tuosta filmistä äläkä hihhuloitte.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haave uni. kirjoitti:

..haaveeni on että keksittäisiin sellainen hoito,joka voi parantaa parantumattomasti syöpää sairastavan syöpäpotilaan ,pieninen lapsien äidin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu