Happy Dog Natur Croq koiranruoka

dark_thing

Kattelin tollasta koiranruokaa netistä ja se vaikuttaa mielestäni tosi hyvältä,ei myöskään maksa paljon eikä sitä tarvitse syöttää paljon.Ongelma on vain se että missä sitä myydään?Löysin vain yhden paikan jossa sitä myydään jossain Tuusulassa,se on vain kauhean kaukana,eikö sitä myydä muualla?Saako sitä edes tilattua mistään?

9

1458

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei hjyvä

      Valmistusaineet SPELT:vehnä, vehnäjauho, tali (10%, josta 75% naudasta), speltti, maissi, siipikarjanrasva, naudanrasva, siipikarjanlihajauho, kalajauho, hemoglobiini (kuivattu), maksahydrolisaatti, juurikasmelassikuitu, omena, hiiva (kuivattu), mallasidut, porkkana, ruokasuola, yrttiseos.

      LAMB & RICE:vehnä, vehnäjauho, siipikarjanlihajauho, lampaanlihajauho (7 %), riisijauho (7 %), maissi, kalajauho, juurikasmelassileike, maksahydrolisaatti, siipikarjanrasva, naudanrasva, auringonkukkaöljy, hiiva (kuivattu), rapsiöljy, mallasidut, ruokasuola, yrttiseos.

      En syöttäisi koirilleni tuollaista moskaa vaikka ilmaiseksi saisi!

    • Happy dog supreme-sarja onkin sitten jo aivan eri tasoista.

    • irland

      Myydäänkö Suomessa Happy Dog-kuivamuonia? Sitä supreme-sarjaa on mätetty hyvällä halulla täällä Saksassa ja jos löytyy Suomesta, jatkamma samoin eväin.

      • zooplus...

    • Ja jälleenmyyjiltä,joita on muutamia ympäri suomea.
      irland : onko ruoka mielestäsi ollut myös toimivaa? Ainoa mikä itseäni häiritsee hiukan,on ne hyvin pienet proteiini ja rasva pitoisuudet...Mutta onko imeytyvyys kuitenkin niin hyvä,ettei tarvii enempää? Jos nyt verrataan esim pro planin pitoisuuksiin,on aika pienet happy dogilla...Mutta ei oma koira kyllä laihtunutkaan,päinvastoin.

    • Joo,kiitos kaikille,katoin kanssa tarkemmin tuoteselostetta huomasin ettei näytä hyvältä.Ehkä toi supreme olisikin hyvää.Kauhean vaikeaa valita koiranruokaa:)

    • Niin,tota..Kuinkakohan kauan tollanen 15kg säkki kestää keskikokosella koiralla,katoin vaan että hinta on ihan kiva..?

    • irland

      Käytän aina kuivamuonaa vain puolet koiran ravinnosta, rasvaista lihaa ja luita loput. Valitsin vaan sellaisen muonan, jossa olisi lohiöljy mukana. Olen ollut täysin tyytyväinen. Eikä jättikakkoja.

    • ghbfghfgh

      Ylivoimaisesti parasta on belcando ja canidae, muita ei kannata edes harkita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3225
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      2180
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe