Katse tavoittaa.
Sydän tuntee.
Huokaa.
Sielu ajattelee.
Kun käsi jo tottelee.
Piirtää taivaalle kuvioita.
Pyöreää muotoa.
Se loistaa kuin kuu.
Olisiko sittenkin jokin muu.
Ajatus.
Kaipaus.
Toisen ihmisen kosketus.
Lämmin henkäys kesätuulen.
Mitä luulet.
Niin.
Ajatus kietää.
Kertoo jokaiselle mitä nään.
Kun käsi kosketti.
Sielu ajatteli.
Mitä sydän tunsi.
Kun katseeni tavoitti sinut.
Kun käsi kosketti
8
144
Vastaukset
- se oikea
i love you
I love you to,,,,,,,,
- Liona32-
Tässä taas kerran hieno näyte omaperäisestä runoilustasi josta ei voi olla pitämättä, kiitos Margitta lukuhetkestä!
Juhannus"käsi" koskettaa kosteudellaan ( sateillaan ) mutta kuivattaako aurinko,vaiko hyttysarmeija pistäen koskettaa että näinkö tämä aikamme muistuttaa olemassaolostaan - Keskikesän Juhlijoitamme - vaiko nautiskelemmeko
sisätiloissa iltakaffeet : Suojalta sääilmiöidemme "tuholaisilta" tunnevirtojemme aallkoiltamme ? !
Sinulle näin : Hyvää Juhannusaikaa !
ps.Pakko yrittää kevythuumorin kukkasta.- Se oikea
Olet ajatuksissani tänäänkin
Ajatuksin siivin.
Lennän luoksesi.
En hiivi.
Tulen ovesta.
Kurkistan ikkunasta.
Olethan silloin kotona ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2346950SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2053575Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti293426"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2422385SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1441851Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401827Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1211618Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141156- 1241118
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii19989