Mites luotettavia ja kestäviä vehkeitä noi V-rod:it on? Paljonko niiden koneilla voi suunnilleen ajaa ilman suurempia remppoja? Onks esim. 50 tkm jo loppuunajettu?
Paljonko liikennevakuutus maksaa?
V-rod:in kestävyys ja vakuutusmaksut?
11
2322
Vastaukset
- HD...
Varmasti pääset vähintäänkin 200tkm ongelmitta. Täällä foorumilla on paljon HD asioista tietämättömiä trolleja jotka väittävät että HD:t eivät ole kestäviä pyöriä ja muka aina pitäisi olla huoltoauto mukana. Paljon asiallisempaa ja tietävämpää porukkaa löytyy www.hdcf.fi foorumeilta. 100tkm on melkovarmasti vasta sisäänajettu.
- jaawa..
200tkm ilma ongelmia ja suksi suolle, ei semmosta konepyörää ole viellä keksitty. aina niissä vikaa on ja kun on kyse hd-merkistä niin kolinkolin.......
- HD...
Ainiin. Vakuutusmaksuista esim. pohjolan sivuilla on laskuri jota käyttämällä selviää vakuutuksen hinta.
Luuseri jaawa.. suksikoon itse suolle, olet vain tietämätön trolli. Kyllä harrikat kestävät oikein huollettuna ja ajettuna helposti yli 200tkm. Löytyy ulkomailta vaikka kuinka paljon harrikoita joilla on ajettu yli 200tkm ilman mitään ongelmia. Eräskin ajoi 1999 HD electra glidellä ilman ongelma 340tkm. Lässytä mitä lässytät. ne missä on vikoja niin ne on useimmiten hyvin pitkälle alle 1990 vuoden malleja.- yli 20v kokemus
Miten niin alle 1990 malleja?Ajoin FXR:lä 165tkm 1986 toimi moitteetta kun vaihdoin.
- HD...
yli 20v kokemus kirjoitti:
Miten niin alle 1990 malleja?Ajoin FXR:lä 165tkm 1986 toimi moitteetta kun vaihdoin.
En missään vaiheessa sanonut että kaikki alle 1990 vuoden mallit olisivat vikaisia, mutta siis jos on vikoja esiintynyt niin useimmiten ovat vähintään yli 20v vanhoja harrikoita.
Mitä tulee tuohon jonkuin mainitsemaan remppaan niin ovat vähän isompia huoltoja. Harvoin kuitenkaan kuutioita on suurennettu 2000 malleista vikojen takia vaan lähinnä siinä on tavoiteltu lisää vääntöä. Tyyppiviat ovat sitten aivan eri asia, tosin niistä en ole paljoa kuullut.
- jaamaahaaaaaa..
no niin tulihan se tunnustus sieltä, kyllä uudemman mallin harleyt varmaan kestääkin mutta ne vanhemmat kolinkolin, ja aina missä harlikka seisoo se merkkaa paikkansa kuin naapurin tessu lirlir lätäkkö siinä, ei japsi kuseksi kuin öljynvaihto astiaan hehe..ja logtite purkki pitää olla mukana että ei tule mutteri pula kyläreissulla jne..
- Merkistä riippumaton
P*skanmarjat. Kuule yhtä lailla on vikoja japseissakin kun mennään niihin vanhempiin malleihin. Ota selvää itse niin huomaat.
- HDrookie
Kiitos asiallisille vastaajille! Muut menkööt käytöskouluun tai takaisin lastentarhaan...
- mikälietotuus
Tuo kestävyys on muuten seikka joka varmaan suurinta osaa ostaja ehdokkaista karsii,kuten itsekin,kun ei todellista tietoa asiasta niin mielummin pysyn erossa kun remppoihin ei rahnat riitä,ihmetyttää kun juuri hd myynti-ilmoituksissa on japseja useimmin jo mainittu vaikka mitä remppoja tehdyksi,eivätkä ole tosiaan mitään vanhoja pelejä olleet.
- hondaaaa..
vaikka japsi motoilijana sanonkin että hd-ssä on kuitenkin se jokin jota ei pysty näin äkkiä sanomaan, siinä on varmaan se itse kone ja se patentoitu ääni, esim yamaha 1600 wille vaikka kuutioita hyvin ja 2 pyttyä niin ääneltään aika surkea vaikka mitkä putket olisi paikallaan, ajellaan mikä omasta mielestä on se jokin niin sillä hyvä tulee, pää asia että tykkää konepyöräilystä olkoon alla vaikka 175cc jawa.
- joopajooo
Näinpä se menee,willen kanssa omistaneena voin sanoa että oli pettymys
ominaisuuksiltaankin,äänet kyllä riittivät mutta muuten löysä ja TOSI laiska ajettava, joku keskikokoinen japsi pesee mennentullen nimenomaan ajettavuudessa,vauhdista viis....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861437EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36810Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804- 54793
- 30716