Ulkomaiset miehet

no jopas

Tietenkin ensimmäisen hehkun jälkeen on otettava selvää mikä mies on miehiään, kuinka itsensä elättänyt ja millaisissa piireissä pyörii.

Jos on keskiluokkainen koulutettu nainen ja tottunut vastaamaan itsestään, niin alemman sosiaaliluokan ulkomainen mies ja varsinkin muslimi on hyvin arveluttava ehdokas elämänkumppaniksi. Maailmat ei vaan kohtaa kovin monella tasolla.

Jos vaikka turkkilainen arkkitehti ja suomalainen arkkitehti työn merkeissä tapaavat ja rakastuvat, niin en ymmärrä mitä riskiä siinä on. Eri asia on jos nainen on vaikka sairaanhoitaja Suomessa ja mies kadunlakaisija Turkissa sekä saanut hyvin perinteisen kasvatuksen, niin en kyllä tajua miksi sellainen pitäisi raahata Suomeen lyhyen lomaromanssin jälkeen.

Kai järjenkäyttö on sallittua myös ulkomaalaisten kanssa suhteillessa.

1

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä järkeä

      suomihutsujen touhussa on koskaan ollut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3869
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3485
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      78
      3328
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2628
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      114
      1532
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1506
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1114
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1076
    10. Ihmettelen moderointia

      Palstalta häviää ihan asiallisia keskusteluketjuja mutta tuon yleensä yhden kirjoittamat homoketju saavat olla ihan rauh
      Luterilaisuus
      243
      1007
    Aihe