Pietarsaaressa oltiin ja mäykkyjen kehässä oli kyllä todella tiukka tuomari. Itse en hommaa vakavasti ota ja oltiin lähinnä hakemassa tulosta käyttöpuolen valioutumista varten mutta meni jo ehkä naurettavan puolelle se tuomarin mieltymys.
LK normi mäykyistä ei taidettu edes saada Rodun Parasta sillä kaikki sai vain keltaista liinaa. Taisi 1 uros kaikista saada punaisen vai sinisen. Sama homma karkkareissa ja pitkäkarvaisissa. Ilmeisesti pitkäkarvaisten kohdalla muutama osanottaja jopa protestoi ja jätti väliin kokonaan ilmoittamalla poissaolevaksi koiransa.
Kaniinit ja kääpiöt taas saivat pääasiassa vain punaista. Onko muilla kokemuksia kyseisen näyttelyn tuomarilinjoista näin niinku muidenkin rotujen kohdalla?
Itse kuitenkin olen tyytyväinen, sain tuloksen joka riittää. Kasvattajat olivat tosin ihmeissään sillä monet maailmalla menestyneetkin koirat jäivät vain keltaiselle liinalle.
Hassuja nämä näyttelyt.
18.06.2011 Pietarsaaren näyttely ja tuomarilinja.
234efesfesfse
2
225
Vastaukset
- Ihme tuomari
Olimme kans lk mäykkyjen kehässä ja keltainen nauha saatiin... Oli kyllä tosi tiukka tuomari. Minun mielestä sielä oli aika monta koiraa jotka olisi pitänyt saada punaisen tai edes sinisen :)
- Norjalainen Villapai
Joo selkeästi ainakin sinisiä olisi pitänyt tulla huomattavasti enemmän. Mutta kukin tyylillään ja tämä Norjalainen tuomari oli todella tiukka linjastaan. Tuntui että kaveria miellytti siroimmat yksilöt eniten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2575737- 1962837
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss602298Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa221861- 681653
- 1381395
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1681360Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1091357- 891271
Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1111243