Ostin 2003

Ostin kaksion Kalliosta vuonna 2003. Palsta huusi jo silloin leipää, rommaus ovella jne. Kari. oli jo myynyt ja siirtynyt kassulle.

Ostamani asunto on nyt velaton (maksoin viim. erän toukokuussa) ja saan nyt siitä vuokraelvikseltä 1200€/kk jolla lyhennän (asun käytännössä ilmaiseksi) Paloheinästä vaimoni kanssa ostamaani OKT:a.

Elämä on.
8125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

bbubbuubUUHHAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Opiksi vuorakuoriaisluusereille!!!!!!!

Äänestä

hintoihin palataan hujauksessa, kun talouskin ottaa vähintään 10v takapakkia. En oikein tiedä onko kovin vakuuttavaa täällä todisteella ostaneensa silloin ja silloin. Enemmänkin kuulostaa, että hätä hirveä ja psykologiset suojat jo pitkälle päällä.

Äänestä
  • Mitä väliä? Vaikka 10 vuoden arvonnousu olisi 0€ niin olen kuitenkin säästänyt vuoksissa 100.000€. Sinä et.

    Äänestä

  • kypsy siihen kirjoitti:

    Mitä väliä? Vaikka 10 vuoden arvonnousu olisi 0€ niin olen kuitenkin säästänyt vuoksissa 100.000€. Sinä et.

    Vuoksissa olet säästänyt sen verran että voisit ostaa vaikka aapisen.

    Äänestä

  • vuoksista morjens kirjoitti:

    Vuoksissa olet säästänyt sen verran että voisit ostaa vaikka aapisen.

    Tarkoititko Aapisen?

    Äänestä

  • pilkkuun sekaantuja kirjoitti:

    Tarkoititko Aapisen?

    En tarkoittanut.

    Äänestä

  • Tuhnujen argumentit ovat kertakaikkiaan outoja. Kuvitellaampa, että asuntojen hinnat palautuisivat 10 v. takaiselle tasolle. Samalla palkat, polttoaineiden-, energian-, ruuan- ja kaikki muutkin hinnat palautuisivat sille tasolle, missä ne olivat 10 vuotta sitten. Häviääkö ihan oikeasti se, joka osti ja maksoi jo asuntonsa? Vai se, joka tuhnutti 10 vuotta, yrittäisi ostaa sillä palkkatasolla sen hintaisen asunnon ja aloittaa sen lainan makselun? Vai miten tämä nyt menee?

    Äänestä

Onko Paloheinä jossakin Nurmijärvellä? Maalla on mukavaa eikä siellä ole muuta tekemistä kuin kirjoittaa nettiin jatkuvasti...Buaaaahahhaa!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Von Hoff kirjoitti:

Ostin kaksion Kalliosta vuonna 2003. Palsta huusi jo silloin leipää, rommaus ovella jne. Kari. oli jo myynyt ja siirtynyt kassulle.

Ostamani asunto on nyt velaton (maksoin viim. erän toukokuussa) ja saan nyt siitä vuokraelvikseltä 1200€/kk jolla lyhennän (asun käytännössä ilmaiseksi) Paloheinästä vaimoni kanssa ostamaani OKT:a.

Elämä on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu