Mikä "yhtiö" on seuraavana ostoslistalla ?

Helppoa tehdä pelisäännöt, jos omistaa johtavat tekniikan yritykset !

http://www.maximumpc.com/article/news/microsoft_gets_anti-trust_approval_skype

Onko seuraavana Canonical ?????
4125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taitaa olla vähissä ostettavat tekniikan firmat ? MS omistaa jo suuren osan pienemmistä yrityksistä, joten rahastus toimii lisenssien käytöstä, siis järkevää rahan sijoitusta ?

Äänestä

Eiköhän se Nokia mahda tällä menolla olla?

Äänestä

Jännä nähdä miten tuo bundlataan messengerin kanssa yhteen.
Minusta tuo Skype vaikuttaa liian kalliilta vaikka toisaalta Skype Mese = maailman johtava IM palvelu.

Äänestä
  • Hinta on tosiaan kallis, mutta ei kait noissa kaupoissa raha vaihda kättä, vaan annetaan osakkeita rahan vastineeksi, mutta on MS kova keräilemään yhtiöitä, joilla on jokin voima ohjailla kehityksen kulkua ?
    No katsotaan kuinka käy ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


El Mondo kirjoitti:

Helppoa tehdä pelisäännöt, jos omistaa johtavat tekniikan yritykset !

http://www.maximumpc.com/article/news/microsoft_gets_anti-trust_approval_skype

Onko seuraavana Canonical ?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu