Millaista seutua on Fuengirolan Miramar-ostarin alue? Olen katsonut vuokrahuvilaa sieltä, Miramarista vähän länteen (n. ½ km). Onko lähellä hyviä ravintoloita, kauppoja jne. eli siis kävelyetäisyydellä, ettei tarvita taksia? Kuinka pitkä matka on Fuengirolan keskustaan? Entä rantakadun alkuun? Onko alue vähän syrjässä, kun tällainen vaikutelma voisi syntyä googlen kartan perusteella? Millainen ranta on tällä aluella? Onko Miramar todellakin ostari vaiko ainoastaan supermarketti? VAstauksista tosi kiitollinen!
Miramar-ostarin alue
15
3548
Vastaukset
- sini42
Miramar Fuengirolan suurin ostoskeskus. Kahdessa kerroksessa myymälöitä, kahviloita ja ravintoloita. Alakerrassa suuri marketti. Ylimmässä kerroksessa leffateatteri. Bussi lähtee Miramarin edestä keskustaan. Ostoskeskuksesta noin 200-300 metriä rantakadun alkuun.
- tststa
Kuinka myöhään lähtee busseja Miramarin kohdalta?
- sini42
tststa kirjoitti:
Kuinka myöhään lähtee busseja Miramarin kohdalta?
Minulla on sellainen muistikuva, että bussit eivät kulje Miramarin luota kovin myöhään. Ehkä yhdeksän kymmenen maissa viimeinen bussi.
- kesäkuu2011
Miramarin alue ei ole syrjässä vaikka kartta sen käsityksen antaakin; 500m ja olet rantakadun alkupäässä, matkaa ihan keskustaan on n. 2km.. Alue on viihtyisää, rauhallista..ostarille on helppo ja mukava mennä vaan hengailemaan, niin paikalliset perheetkin viikonloppu-iltaisin tekevät. Miramarin 2.kerroksesta löytyy kebab-, hampurilais, pizza- ja pastapaikkaa, samoin Subway ja tapas-ravintola. Kauppoja löytyy ihan tutusta H&M:stä erikoisliikkeisiin.
Ranta on hyvä, hienohiekkaista, lapsillekin soveltuva. Aamuisin ja iltaisin aallot ovat usein "korkeahkot". Päiväsaikaan rannoilla onkin sitten jo melkein ahdasta..- nurkilla pyörinyt
Jos kämppä on 0,5 km:n päässä Miramarista länteen, niin onhan se jo melko syrjässä ja pitkähkön matkan päässä keskustasta.
- Miramar rocks
Miramarin alue on siitä hieno, että vastapäätä on historiallinen Sohailin linna ja ranta aivan kävelymatkan päässä. Alikulkutunneli varmentaa turvallisuuden rantaan kävellessä ja linnassa ainakin muina kesinä on järjestetty konserttifestivaaleja, jotka ovat elämisen arvoisia.
- Anonyymi
Mukavaa aluetta se on. Saa asua keskustan lähellä, mutta väljemmin.
- Anonyymi
Epäystävällinen henkilökunta. Kannattaa välttää.
- Anonyymi
Voi, voi, teinkö 11 vuotta sitten virheen vuokratessani tuolta alueelta. Kukapa olisi uskonut, että kaikissa niissä n. 150:ssä liikkeessä on epäystävällinen henkilökunta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, voi, teinkö 11 vuotta sitten virheen vuokratessani tuolta alueelta. Kukapa olisi uskonut, että kaikissa niissä n. 150:ssä liikkeessä on epäystävällinen henkilökunta.
Elikkä niissä kaikissa siis oli epäystävällinen henkilökunta ?
- Anonyymi
Näinhän tämä kirjoittaja väittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinhän tämä kirjoittaja väittää.
Joka liikkeessä asiallinen palvelu, mitä käytetty
- Anonyymi
Siis, tämä kirjoittaja:
Anonyymi
2022-11-09 22:24:11
Epäystävällinen henkilökunta. Kannattaa välttää.
Äänestä
Kommentoi - Anonyymi
Mielummin Miramar kuin Los Boliches
- Anonyymi
Miramarin alue on siisti, kivaa aluetta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998