Lensin ensimmäistä Bangokkiin
Malaysia Airlinesilla ja maineensa veroinen oli.
Turistiluokassa Finnairin bisnesluokan palvelut ja tilat. Lennän Malaysia Airlinesilla Aasiaan jatkossa aina kun mahdollista. Hinta kun kuitenkin on melkein sama, tai nyt minulla jopa halvempi.
Finnair voisi ottaa oppia.
http://www.matkantekijat.fi/pdfs/Malesia_04_net.pdf
Malaysia Airlinesilla ja maineensa veroinen oli.
Turistiluokassa Finnairin bisnesluokan palvelut ja tilat. Lennän Malaysia Airlinesilla Aasiaan jatkossa aina kun mahdollista. Hinta kun kuitenkin on melkein sama, tai nyt minulla jopa halvempi.
Finnair voisi ottaa oppia.
http://www.matkantekijat.fi/pdfs/Malesia_04_net.pdf
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aasiassa asuvana ja usein ko lentoyhtiota kayttaneena voin sanoa, etta ei massin turisti kylla ole parempi kuin finskin business.
Mielipide, ja jos alkuperäinen kirjoittaja on sitä mieltä, niin turhaa sinun on väittää, että hän liioittelee.
no, tottahan toki jokaisella on oma mielipide ja sen saa Suomessa vapaasti sanoa, mutta, niinpa on minullakin mielipiteeni, ja koska lennan kotosuomeen aina finskin busineksessa, ja massiakin olen kayttanyt (istunut seka turistissa etta busineksessa), niin massin turisti ei todellakaan ole parempi kuin finskin business. eli, minun mielestani on liioittelua vaittaa niin :-). siita olisin samaa mielta, jos joku vaittaa, etta massin turisti on parempi kuin finskin. uudemmat koneet :-)
No joo, mielipide se on minullakin, ja taidanpa sen tassa nyt ilmaista.
Molemmilla yhtioilla paljon lentaneena voi sanoa, etta Finskin bisnesta ei voi verrakaan MAS:n turistiin. Kylla Finnairin bisnes on parempi kuin MAS:n turisti.
Toki MAS:lla on hyvin ystavallinen palvelu myos turistissa, mita ei aina voi Finnairista sanoa.
Kannatetaan :)
Saisi Malaysia lentää myös suomesta. Vai joko lentää? Syksyllä piti vaihtaa Frankfurtissa Kuala Lumpuriin.
Itseäni hämäsi SAS ja suomipalveluun tottuneena hymyt ja ystävällisyys. Busineksen puolella (747) oli enemmän tilaa kuin Finskillä. Turistissa taas sama "polvet suussa ja naapurin kyynärpää sylissä. Maksa enemmän (firmasi maksaa?) niin saat tilaa enemmän. Mutta tosiaan ne hymyt ja ystävällisyys auttoivat kestämään esim vieressä istuneita, ammatikseen jalkapalloa pelaavia, kaapin kokoisia irkkuja...turistiluokassa.
MASsin väki on juuri käynyt pohjoismaissa
neuvottelemassa ja ainakin Tukholmaan aloittavat
lennot mutta tuskin Hesaan.