olisi kohta mopon oston aika ja ajattelin,että täältä voisi kysyä toisten mielipidettä asiaan. Olen ajatellut muutamaa eri mopoa, mutta en oikein tiedä vielä että minkä ostaisin.
1. Yamaha DT
2.Aprilia SX
3.Rieju RRX
Mikä noista olis hyvä? kertokaa ihmeessä mielipiteitä, olisi kiva saada tietää mitä suosittelette.
Lisäksi se, että aion todennäköisesti virittää mopoa, niin siihenkin vinkkejä, oman tietoni mukaan tuota yammua on vaikee virittää jne.
Kiitos jos autatte!
Apua mopon ostossa?!
13
99
Vastaukset
- öllölölölöölölöl
Toyota dx corolla.
- ehbwejkevtue vbu
DT kaikkia pyöriä ei noin vaan viritetä, mut mopoiässä oma jammuni kulki sataa =)
- Mopon ostaja!
ai siis kaikkia DT mopoja ei noin vaan viritetä?
oisko se DT sit hyvä?
- :)
tiedoks jos et halua derbiä, niin älä turhaa vaivaudu ostaa apriliaa tai gileraa, koska ne on samat mopot tekniikatla vaa kuoret o erinlaiset :) Ku apikka tulis sulle pihaa niin katot joitaki osia nii siellä lukee että derbi :) ja kaikki varaosat melkee tulee derbiltä ja älä väitä vastaa koska oon kesätöis mopoliikkes nii ooon siellä nähnyt :) Mutta osta yammu jos haluut mopon joka on kaukana derbistä :)
- :))
ja jammua ei tosiaaa ole vaikia viri samanlain viriä saaku dervii tai riejuu tai ihan mihin vain :)
- Tässäpä muutamia...
Jos todellista mopoa kaipaat ja haluat katseen kääntäjän, niin tässä:
http://www.trendimport.fi/product_details.php?p=335
taikka sitten tämä: http://kulmakauppa.uusisuomi.fi/fin/search/186356.htm
Ei tarvii turhia alkaa virittelemään, kun ei ole mitään paineita, kelpo mopoja kumpikin ja pääsee pitkälle! - Mopon ostaja!
En oo sanonu et en haluu derbii, mut siis aprilia on hienompi.
vielä lisää tietoo...- Tässäpä tietoo...
Aprillia Mojito 50 Custom: http://www.motari.com/Logot/Aprilia/MOPOT/mojito50.htm ja pikkasen makee himppa isompi nelarina: http://www.motari.com/Logot/Aprilia/SCOOTTERIT/mojito125.htm
- mopedi_setä
kato motot.net:stä sieltä löytyy kivasti tietoo kaikista, myös niiden virityksestä
- Ja tässäpä linkki...
http://www.motot.net/blog/Sami/poliisin_mopometri_paljastaa_viritetyt_mopot_b-657.html
http://www.liikenneturva.fi/valppain_mielin/kampanjat/kaannapaa/uutisarkisto.php?we_objectID=6710
http://www.ake.fi/AKE/Verotus/Autovero/Autovero Suomessa/Viritetyt mopot/Usein kysyttyä.htm
..joten täysi umpivintti virittää mopoaan!
- ju
itellä ainakin rieju toiminut hyvin. virityskin helppoa hommaa
- MH virittäjä
No MotorHispania on aika hyvä ja kestävä, helppo saada kulkemaan. Itellä ajettu huiput 120km/h
- Ja aivot
narikassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16712501
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454680Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1453670Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392768Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1081671Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1031524Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461