Keväästä lähtien alapääni limakalvot ovat punoittaneet ulkosynnyttimissä. Limakalvot olivat myös osittain rikkoutuneet mutta nyt jo parantuneet. Punoitus on kuitenkin jäänyt. Söin 10 päivän antibioottikuurin samoihin aikoihin.
Mistä tämä voi johtua? Voiko hiiva oireilla näin? Valkovuoto normaali, kutinaa ja kirvelyä ei ole. Emättimessä en huomaa muutoksia.
Alapään kanssa ongelmia!
10
221
Vastaukset
- herpes...
herpes.
Aringonkukka öljyllä käsittelet kanavan kolme kertaa vuorokaudessa, ja sitten odotat kaksi vuorokautta niin ongelma on ohi.
Resptin ja ohjeen kirjoittamisesta perin sinulta 10 euroa, ja maksat sen S-Pankkiin.
Viitenumero 1234567890 ja tili n:o 987654321- Helppiä19
Mistäs tuo herpes tulee?
- Helppiä19
Siis seksiä en ole harrastanut pitkään aikaan ja silloinkin kumin kanssa. Että tuskinpa se muilla tavoin tulee?
- +
Helppiä19 kirjoitti:
Siis seksiä en ole harrastanut pitkään aikaan ja silloinkin kumin kanssa. Että tuskinpa se muilla tavoin tulee?
Kondomi ei suinkaan suojaa täysin herpekseltä.
Jos se on herpestä, niin tartunnasta voi olla aikaa vaikka vuosia, ei vain ole aiemmin oireillut
- Helppiä19
Lisää vastauksia!
- Aikuinen nainen!
Antibiootti tietysti aiheuttaa hiivaa alapäähän. Syö aina antibiotin kuurin lisäksi maitohappobakteereja, (muttei samaan aikaan), sillä se estää hiivan alapäähän. Jos kuitenkin tulee hiiva, niin hae apteekista esim. Canesten-emätinkapseli se auttaa hiivaan.
- Helppiä19
Söin maitohappobakteereja yli viikon mutta ilmeisesti hiiva kuitenkin päässyt tulemaan. Mietin vaan että miten oireet ovat noin vähäiset..?
- Aikuinen nainen!
Hiivassa oireet on todella kutinat ja voi haista tosi pahalle. Lisäksi alapää voi olla todella punainen, koska kutittaa niin pirusti.
Kokeile kuitenkin sitä emätinkapselia, lisäksi löytyy canesten emätinvoide joka helpottaa oloa. Huom! ei ole haittaa, jos ei olekkaan hiivaa ja käytät sitä emätinkapselia, koska emätinkapselit myös tasapainottaa bakteerikasvustoa.
- Helppiä19
No minulla ei kutise ollenkaan eikä haisekaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986168KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495637Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071798- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801287- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331058