Miksei

Kai tuolla pyörisi windowsitkin virustorjuntoineen kokolailla nykimättä ja ilman odotuspausseja?

http://www.tekniikkatalous.fi/ict/article645547.ece
263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä taitaisi pyöriä, Windows kun ei osaa oikein käyttää noin montaa prosessoria.

XP vielä osasikin jotenkin useamman prosessorin käytön mutta olikos Vistalla max 2 prosessoria ? Mikäs on Seiskan max prosessorimäärä ? 2? vaiko peräti 4 ?

Moni muu käyttöjärjestelmä käyttää sujuvasti kymmeniä tai satoja prosessoreita.

Äänestä
  • >... olikos Vistalla max 2 prosessoria ?

    Olishan sekin jotain että virustorjunta pyörii toisella prosessorilla ja hyötyohjelmat toisella. Silloin sitä hitautta ei ehkä huomaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Windowsilla? kirjoitti:

Kai tuolla pyörisi windowsitkin virustorjuntoineen kokolailla nykimättä ja ilman odotuspausseja?

http://www.tekniikkatalous.fi/ict/article645547.ece

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu