Kiistellään ja keskustellaan asiantuntevasti saunoista ja varsinkin kiukaista mutta samalla saunoista löytyy se huonoin mahdollinen kiuas "asiantuntemuksesta" huolimatta? Kuitenkin kaikki tietää ettei kukaan saunomiseen perehtynyt ihminen vie saunaansa peltilaatikkoa pilaamaan löylyjä. Maksimissaan arkikäyttöön pikasaunaksi jos oikeaa saunaa ei ole aikaa lämmittää.
Ihan mielenkiintoista.
(poiminta)
161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Rahakysymys enemmistölle & ei ole varaa muuhun. Suomi on valtaväestöltään asuntovelallisia köyhiä tai vuokralla asuvia köyhiä joilla ei ole edes sitä saunaa saati sitä mökkiä.
Itse keskustasta ja viikonloput menee mökillä mutta iso osa naapurustosta jää kesälläkin takapihalleen tms. joka viikonloppu koska mitään muuta vaihtoehtoa ei ole. Karua tsiigattavaa kun juhannus taas painaa päälle kun jengi kasailee takapihoillaan pallogrilliä kasaan yms. kun itse mennään mökille.