Sää Sunnylla

Takuu aurinko?

Moi, millainen sää on SB:lla kesä-heinäkuussa. Onko epävakaata ja sataako usein. Ja entä jos sataa, ovatko nopeita (ukkos) kuuroja vai kestävätkö koko päivän. Olen aiemmin ollut elokuun lopulla, ja silloin ei ole koskaan osunut sadepäiviä matkalle.
Kiitti

4

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aurinko Armas

      Katselin tuossa 10 vrk ennustuksia Sunny Beachille ja näytti kertakaikkisen kurjalle. Viikon päästä on lähtö ja sääennustus näyttää kunnollista sadetta moneksi päiväksi. Mitä ihmettä tehdä, jos koko ajan sataa? Jos joku osaa kertoa todellakin, että sataako siellä samoin kuin täällä eli koko päivän? Pitäisiköhän vaihtaa kohdetta? Ärsyttävää veikkailla säätä, kun on aurinkoa odottanut pitkän ajan.

    • Sunylle

      Mikä on Sunny Beachin oikea nimi? Forecalta en löydä kuin Burgasin...Ois kiva katsoa Sunnyn täsmä sää.

    • matkaava myös

      http://saa.fi.msn.com/region.aspx?wealocations=Burgas

      Itse katselen tuolta aina "sunny beachin" sään. Välimatkaahan ei ole kuin alle 40km burgasin ja sunny beachin välillä eli eiköhän niissä sää ole melkolailla sama. Tuolta näkee kymmenen päivän sään sade-ennusteineen. Itsellä lähtö nyt perjantaina ja ei tuo nyt minusta kovin heikolta näytä, yhtenä päivänä sateen mahdollisuus 75%, muina päivinä mahdollisuus reilusti alle puolet.

    • Aurinko Armas

      Kiitos linkistä, tuolta katsottuna sää näyttää oikein mukavalta. Ja oli sää mitä tahansa, aiomme pitää hauskaa joka tapauksessa. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      222
      4098
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe