ClearKone piilolinssit suomeen?

Hei!
Onko kenelläkään tietoa milloin hybridi piilolinssit/clearkone piilolinssit rantautuu suomeen? Itselläni on keratoconus, enkä voi käyttää kovia piilolinsseja, kun taas pehmeillä näkö ei parane?
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei.
Itselläni on myös keratoconus ja kysyin noista hybridi linsseistä medilaserin silmälääkäriltä ja vastaus oli että clearkone linsseistä ei oltu kuultu yhtään mitään mutta sellaisista kuin kerasoft oli kuultu, samoin totesivat piilareiden nettimyyjät kun niiltä kysäisin asiasta ja linsseille vaan pitäisi löytyä maahantuoja,ei sen suuremmasta ongelmasta ole kysymys

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mona1979 kirjoitti:

Hei!
Onko kenelläkään tietoa milloin hybridi piilolinssit/clearkone piilolinssit rantautuu suomeen? Itselläni on keratoconus, enkä voi käyttää kovia piilolinsseja, kun taas pehmeillä näkö ei parane?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu