Ja puulaaki mestari on, AC-KAJA... eiku, AC-AFRIKA. Molemmilta joukkueilta tosi huono peli eilen. Hävettää ne tappiot, jos jompikumpi nousee kakkoseen. Pitäs potkasta palloon eikä nilkkaan. Ei tietenkään oo pakko mennä katsomaan.
AC_HAKA
HakaAc
9114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hakan kannattajien(kaan) taso ei ole noussut yhtään sitten 70- luvun, yhtä päissään ovat nykyäänkin ja mölyävät omasta mielestään hauskoja nokkeluuksia. Todella säälittäviä juoppoja. Nykyään eivät taida kuulua kuitenkaan johtokuntaan?
Näin on katselin Hakan kannatajia entisenä Hakalaisena suurin osa vanhoja juoppoja,kyllä hävetti mistähän johtunee kun ei niillä tavat muutu vaikka eletään jo pitkälti 2000 lukua.Varmaan hävetti muitaki Hakalaisia huomasin niiden katseista ja puheista, että eivät tykänneet niiden horupäiden huudoista.
Kajaanin jalkapallo kyntää todellä syvällä. Miettii valmentajia ja vielä iletään peluuttaa jotain africaanoja, kun kaupungin omat pojat eivät koskaan pääse edes kunnolla yrittämään. Lisää kunnon treenejä ja hippaleikit pois, niin alkaa tulemaan pelimiehiä.
Ehkä Tummat treenaa enemmän? Ja vieläpä valmentajat jopa huomaavat tämän?Ehkä Kaupungin omat pojat keskittyvät muuhun?Kaikki selviää....Jaksossa. Haka....uusi sukupolvi....Isit urputtaa.Kotona!
Niinpä ylipainoisia ukon alkuja kaikki Hakalaiset, valmentajalla taitaa olla löysät otteet. Vertaapa Lumijärveä ja Välimäkeä niin onhan miehissä suuri ero.
Silmä tarkkana seurattava, että alkaako AC Ropsuttelemaan, silloin tulee Poliisi-tv,lle asiaa.
Tarkkailia Tauno taitaa olla se pöljä Hakan kannattaja,joka huutelee sielä mitä sattuu,ja häpäisee koko Hakan kannattajat.Ainaki viittaa sun kirjoittelusi siihen kun syyttelet jo AC Kajaania Poliisi teevellä.Kyllä on vaikea olla Hakan kanntajana jos tollaisia pöljyykisä huudellaan,taidamme entisinä Hakan kanattajina pysytellä pois siitä katsomon osasta jossa törkeyksiä huudellaan. Toivottavasti järjestykesenvalvojat ensi pelissä puuttuvat ja poistavat heti alussa noin pöljät huutajat.
Jos "liima" on kännissä ja huutaa hakan pelissä skeidaa se EI OLE sama kuin hakan kannattajat !
Ono liima tämä kaveri, joka pelas aikanaan telinevoimistelijoissa, kitaristi jumalan armosta?