missä vikaa, kun Kymco kiukkuaa? Kotona, suojakatoksesta otettuna lähtee ensihipaisulla käyntiin ja hurraa kuin onnellinen kissa. Töihin siis päästää vauhdilla vaikka alussa vaatiikin kaasuttelua puolen kilsam matkalla ennekuin suostuu kulkeen tasaisesti alta 30km esim risteyksien kohdalla ja ja tryhjäkäynnillä rutkuttaa kun odotan tien ylitystä.-
Työmaalla seisoo auringonpaisteessa, lipan alla eikä tahdo lähteä kotiin ollenkaan. Viimeisen kahden viikon aikana on käskettänyt kymmenkunta kertaa sähköstartilla ja polkemalla, milloin milläkin sitten lähtee, paitsi torstaina ei lähtenyt enää ollenkaan. Tulin bussilla kotiin ja kone on työmaalla edelleen.
. On kai taksilla mentävä maanantaina töihin, kun bussit ei kulje aamusta! Siis mitä tehdä kymcolle, ajett 650 km, ostettu huhtikuussa. Panenko romuksi ja otan loparit jobista vai vaihdanko vehkeen toiseen merkkiin?
kylähullu agility 50
3
200
Vastaukset
- töihin ja takaisin
Aika paljon näkee valituksia kymcon agilityn käynnistys vaikeuksista
eikö huollokorjaamoista mene
toistuvat viat eteenpäin maahantuojalle ja sieltä itse tehtaalle????????????
(saattaahan samoja vikoja olla muissakin merkeissä)
Suomessa ei ole samanlainen ilmasto kuin mistä kymco tulee
Kyllä noin vähällä kilometrimäärällä pitäsi toimia vielä.
Onkohan nykyiset päästömääräykset syynä siihen että
pitää kuluttaa mahdollisimman vähän
pelkällä bensanhajulla kun ei kulje mikään.
Yleisin vika liian pieni pääsuutin
tulpan kipinä kannattaa tarkastaa
polkemalla ja starttaamalla
neuvo:
kuljetuta se takuuhuoltoon kun on noin uusi ja vähän ajettu - alla palmun
Sillä on vaan ajettu vielä liian vähän. Se on nääks vielä uutuuttaan jäykkä. Meillä on 20tkm ajettu ja lähtee aina kuin "palmun alta", nyt kirnuaa ja huuhtelu toimii kunnolla.
- jalmari.kivi
missä vikaa kun ei kumco kule ku 30km/h vaikka ennen hihnan vaihtoo 85
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18013558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454930Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402853Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1201791Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371525