Rekisterivirheistä kone ei mene särki, vaan niin voi käydä käyttöjärjestelmälle, jossa rekisteriä käytetään, eli Windows. CCleanerissa lienee "etsi rekisterivirheitä"-osio...
0Äänestä
Toimii.
Poista kaikki vaan mitä ehdottaa.
0Äänestä
dfgwert246
ja ei hyödytä mitään...
0Äänestä
mmm-.
CCleaner on nerokas ohjelma vain Windowsille, sitä kannattaa ajaa joka päivä ja poistaa kaikki mitä ehdottaa muuten Windows menee rikki tai ainakin hidastuu!
0Äänestä
1datanomi
Totta. Kehittyneemmät käyttöjärjestelmät eivät sellaisella hilavitkuttimella tahkoamista tarvitse ollenkaan.
0Äänestä
Sudo this sudo that
Kehittyneemmät käyttöjärjestelmät käyttävät yhtä alkeellista tekniikkaa kuin windows 3.11 aikoinaan jolloin rekisteriä ei vielä ollut ja kaikille tiedostoille ym. piti olla erikseen omat viitteet sekaisessa bittiviidakossa missä mikin sijaitsee jne. Kehittyneemmän käyttöjärjestelmän käyttötapa muistuttaa monella muullakin tapaa muinoista "kehittynyttä" win 3.11.stä jota käytettiin kehittyneesti miljoonilla eri konekielisillä komennoilla kuten tätä kyseessä nyt olevaa "kehittynyttä käytöjärjestelmää"
Vastaukset 6
Vanhimmat
Rekisterivirheistä kone ei mene särki, vaan niin voi käydä käyttöjärjestelmälle, jossa rekisteriä käytetään, eli Windows.
CCleanerissa lienee "etsi rekisterivirheitä"-osio...
Poista kaikki vaan mitä ehdottaa.
ja ei hyödytä mitään...
CCleaner on nerokas ohjelma vain Windowsille, sitä kannattaa ajaa joka päivä ja poistaa kaikki mitä ehdottaa muuten Windows menee rikki tai ainakin hidastuu!
Totta.
Kehittyneemmät käyttöjärjestelmät eivät sellaisella hilavitkuttimella tahkoamista tarvitse ollenkaan.
Kehittyneemmät käyttöjärjestelmät käyttävät yhtä alkeellista tekniikkaa kuin windows 3.11 aikoinaan jolloin rekisteriä ei vielä ollut ja kaikille tiedostoille ym. piti olla erikseen omat viitteet sekaisessa bittiviidakossa missä mikin sijaitsee jne.
Kehittyneemmän käyttöjärjestelmän käyttötapa muistuttaa monella muullakin tapaa muinoista "kehittynyttä" win 3.11.stä jota käytettiin kehittyneesti miljoonilla eri konekielisillä komennoilla kuten tätä kyseessä nyt olevaa "kehittynyttä käytöjärjestelmää"