Alku oli vähän vaikeaa. Myönnetään. Opin tekemään kaiken Ubuntusti. Bugintujen jälkeen on ollut vaan yhtä "juhlaa" Distro on jokin joka on Ubuntulle pohja.
Ei ole tarvinnut tapella bugien kanssa, eikä päätteeseen näpytellä loitsuja. Yli 2 vuottaa käyttänyt tuota Toy Story innoittamaa distroa ja muihin ei ole katsomistakaan. No Fedora on todella mielenkiintoinen ja vakaampi, kuin jokin Ubuntu.
Hyvää junnua kaikille tasapuolisesti!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Toy_Story_–_leluelämää
Mitä vitun bugeja Linux distroissa?
3
59
Vastaukset
Odotapa vain, kohta yksi simpanssi tulee ja väittää sinua ties miksi ”M$ pakkomyynti uppoava W7 trabant kauppiaaksi”.
- nämä kanssa heti
No ni. Palstalla on trabant-apinan lisäksi toinenkin spämmääjä, joka on ihan yhtä haitallinen. Tiedätte kaikki, että kyseessä on Pentti Nelonen. Siitäkin häiriköstä trabant-apinan lisäksi pitäisi tehdä rikosilmoitus tietoliikenteen häirinnästä.
Kolmas juuri ja juuri rikoksen tuntomerkit toiminnassaan täyttävä spämmeri on wc-drinkki. Wc-drinkkiä pitäisi periaatteessa syyttää myös laittomasta uhkauksesta jo sen oikean nimimerkin perusteella. - Jussipussipuita.....
nämä kanssa heti kirjoitti:
No ni. Palstalla on trabant-apinan lisäksi toinenkin spämmääjä, joka on ihan yhtä haitallinen. Tiedätte kaikki, että kyseessä on Pentti Nelonen. Siitäkin häiriköstä trabant-apinan lisäksi pitäisi tehdä rikosilmoitus tietoliikenteen häirinnästä.
Kolmas juuri ja juuri rikoksen tuntomerkit toiminnassaan täyttävä spämmeri on wc-drinkki. Wc-drinkkiä pitäisi periaatteessa syyttää myös laittomasta uhkauksesta jo sen oikean nimimerkin perusteella.Aloittaja ja kaksi vastailijaa voisi tehdä JUHANNUS tempun, kuten Mac pojat tekee, niin olisi "maisema" sivulla paremman näköistä katsella ?
http://www.thepeoplescube.com/images/images_working/AppleMecca/ThinkDifferent_HeadinAss.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087558
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1065286Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163526Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p253491Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352554Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191876Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3551527Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961521Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311356Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?591349