Pojat mikä blondeissa viehättää?

miksinäin

Kertokaapa mikä vaaleahiuksisissa tytöissä viehättää enenmän kuin muissa tytöissä, joilla ei ole vaaleita hiuksia.

12

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • abcdaa

      jep haluaisin tietää täsmälleen saman.

    • Miiaaa

      Blondit antaa paljo helpommi, ku brunet..

    • gansim

      "mikä vaaleahiuksisissa tytöissä viehättää enenmän kuin muissa tytöissä"

      Vastaus: Ei mikään. En tiedä muista, mutta mulle luonne merkitsee PIKKUSEN enemmän kun joku hiusten väri =) Mutta jos nyt pitäydytään tuossa ulkonäössä niin musta paras hiusten väri on sellanen, joka sopii kantajalleen. Jollakin blondit saattaa olla paremman näköset kun tummat hiukset ja toisinpäin. Myönnän että onhan niitä blondeja aika usein tullu katottuu mutta esimerkiks nykysellä ihastuksella on tummat hiukset ja tosi kauniit on =)

    • 99999999999992

      Eipä niissä mikään erityisemmin viehätä tosiaan. Mitä ulkonäköön tulee, pidän kyllä enemmän bruneteista tai punatukkaisista tytöistä, mutta en ole mitenkään blondeja vastaankaan. Tärkeintähän on kuitenkin, millainen ihminen itse on, ei hiusten väri, eikös? :)

    • Kokonaisellisuus

      On niitä rumiakin blondeja, mutta yleensä vain kauniisiin tulee kiinnitettyä tarkempaa huomiota. Toki on todella kauniita brunetteja eikä mielestäni hiustenväri merkitse paljoakaan muun ulkonäon ja luonteen rinnalla.
      Sanoisin että mustat hiukset sopii vaaleitten silmien kanssa, koska mustat hiukset ja ruskeat silmät kuuluu Päiväntasaajalla asuville.

      Realistisesti, jos pelkästä ulkoisesta kauneudesta puhutaan katson ensin vartalon, pepun, rinnat ja naisellisen pyöreyden, ellen näe kasvoja ensin.

      Ulkonäköön ihastutaan, luonteeseen rakastutaan.

    • lrbwvefd

      olen 15 v poika ja mielestäni brunetit ovat paljon kauniimpia kuin jotkut typerät blondit... siis ei millään pahalla blondeille

    • makkeg3

      Isot tissit.

      • j.rocket

        Mielelläni haluisin kuulla, että miten hiusten väri vaikuttaa rintojen kokoon.


    • ggweee

      Itekki pidän bruneteista eniten, saattaa johtua siitä, että itselläni on vaalea tukka ja haluasin kumppanillani olevan eri värinen tukka, olen 17-vuotias poika.

    • adsddsadasddsadadasd

      Onko joku väittänyt , että blondit viehättävät enemmän?

    • Molemmat kelpaa

      Eka jota vähän tuijotin oli kul ihan musta hiuksinen

    • minävaanmoihei

      No kertokaapas sitte, että miks pojat kattoo vaan ulkonäköä? Eikö luonne merkitse mitään?
      En siis väitä, etä kaikki kattois vaa ulkonäköä, mutta omalle kohalle on kyllä tullu vaan sellasia pervoja, että pitää olla langanlaiha ja rinnanympärys vähintään kaks metriä, että vois kuvitellakaan kiinnostuvansa... Pikkasen alkaa v*tuttaa... -.-"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe