Ongelma hdmi-kaapelin kanssa. Nyt ei jostain syystä enää pysty kannettavan näytön kuvaa siirtämään telvisioon. Tietokone HP kannettava ja tv samsungin led tv. Ennen toimi hyvin, mutta kun eräs päivä ruutu pimeni(näytönsäästäjä), koska koneeseen ei oltu koskettu vähän aikaa niin sen jälkeen ei ole enää pystynyt siirtämään kuvaa koneelta tvseen. TV kyllä ilmeisesti tunnistaa yhistetyn laitteen muttei anna kuvaa. Tulee vain teksti: Ei signaalia Tarkista kytketyn laitteen virransaanti ja kaapeliyhteys tai tarkista valittu lähde."
Johdot on kyllä seinässä, joten mistä johtuu? Mistä tuon vois korjata. Konekin on pari kertaa uudell käynnistetty muttei oo toiminu. APUA!
Johdot on kyllä seinässä, joten mistä johtuu? Mistä tuon vois korjata. Konekin on pari kertaa uudell käynnistetty muttei oo toiminu. APUA!
Vastaukset 6
Vanhimmat
VISTA käyttöjärjestelmä itsellä oli viel.
käyttis ubuntuun, johan toimii.
Kokeile Fn F5 näppäinyhdistelmää.
Minulla oli ongelma että ei tullut kuvaa eikä ääntä läppäristä televisioon,otin akun pois läppäristä niin alkoi toimimaan heti.
Vaihda Ubuntuun! Niin nääkin hommat toimisi heittämällä!
Windowsissa pitää kaikki aina säätää.ääää
Windowsissa näyttöasetukset ja mene kakosnäytön paalle ja oikea nappi ja ota käyttöön.
Valitse myös resoluutio jonka tv tajuaa.. esim FulHD.