Tämä pasta on mennyt aivan asiattomaksi nykyään. Tällä palstalla jutellaan enemmän "kovasta jäbästä" ja muista trolleista ja kaikesta muista palstalle KUULUMATTOMISTA asioista, kuin tämän palstan aiheesta, eli rakkaudesta.
Nämä asiattomat trollaukset häiritsevät tämän palstan lukemista, kun aiheeseen kuuluvia keskusteluja ei niin helposti niiden seasta tahdo ensisilmäyksellä löytää.
Siksipä olen päättänyt, että tästä lähtien jokaisen sellaisen viestin kohdalla, jossa kirjoittajana on "kova jäbä" ja ellei viesti liity millään tavalla palstan aiheeseen painan tuota "Ilmoita asiattomasta viestistä" painiketta. Samaa aion toki tehdä muittenkin kirjoittajien kohdalla, mikäli viestit eivät liity palstan aihealueeseen eli rakkauteen.
Jos viesti ei liity palstan aiheeseen, niin silloin se on asiaton. Ja asiattomasta viestistä voi ilmoittaa ylläpidolle.
Hohhoijjaa tätä palstaa
5
68
Vastaukset
Onko joku käskenyt näitä ihmisiä tekemään kokonaisia lankoja pelkästään minulle tai muille käyttäjille?
Luuletko tosiaan, että tämän palvelun ylläpitäjät jaksavat käydä läpi joka helvetin viestin, jonka ilmoitat? Vain ja ainoastaan sen takia, koska SINÄ ajattelet sen olevan asiaan kuulumaton?
Onnea vaan, tuskin kantaa hedelmää tämäkään ristiretki.
Muuten, miten tämä viesti liittyy tämän palstan aihepiiriin?- wsoy
Sitä itsekin miettisin että eikö tämä kuuluis pulinat osastolle? Jos näistä kahdesta halutaan puhua niin mennään sinne
Omasta puolestani kova jäbä voisi painua vaikka pohjois koreaan koska sitä trollia ei vain jaksa.
Tomegle, niin vittumainen kuin välillä onkin, sentään kirjoittaa oikealla nimimerkillä ja on muutenkin "inhimillisempi". Välillä kun katsoo tomeglen kirjoituksia niin kyllä mietin että hanki elämä, mutta kyllä välillä myös olen täysin samaa mieltä. Arvostan että joku sanoo mitä mieltä on oikeasti, välillä se rehellinen mielipide ei kyllä ole hyvä tai miellytä. Maailma olisi paljon harmaampi jos ei tulisi erilaisiakin mielipiteitä ja näkökulmia.
Ja turha syyttää trolliksi, koska en ole. - Winners and losers
Olen tuon aloittajan kanssa eri mieltä. Et tule voittamaan tuolla mitään, että painat aina ''ilmoita asiaton viesti'' -painiketta. Sitä ei voi ensinnäkään painaa ilman perusteltua syytä. Toiseksi tämä ''kova jäbä'' voi kirjoittaa asiaakin, joka liittyy tähän rakkaus-palstaan, joten tuo toiminta on mielestäni syrjivää, uskonkin, että ylläpito ei jaksa puuttua noihin asiattomiin ilmiantoihin, joita olet näköjään alkanut harrastelemaan. Kolmanneksi, tuo ''kova jäbä'' voi käyttää, ja on käyttänytkin viimeaikoina, eri nimimerkkiä/nimimerkkejä, joten sinun toimesi tällä palstalla ovat suoraan sanottuna mahdottomia. Jos sinua tämä meno tällä palstalla ei miellytä, voit kiltisti siirtyä toiselle palstalle.
Eikö niin?- trolli von trollers
Luehan tarkemmin.
Minä sanoin aloituksessani siten, että JOS kovan jäbän viestit ovat asiattomia ja tämän palstan aihealueeseen kuulumattomia, niin silloin painan tuota "Ilmoita asiaton viesti" painiketta.
Kyllähän minä sanoin, että ilmoitan asiattomiksi MYÖS kaikkien muiden kirjoittajien viestit, jos ne ovat asiattomia. trolli von trollers kirjoitti:
Luehan tarkemmin.
Minä sanoin aloituksessani siten, että JOS kovan jäbän viestit ovat asiattomia ja tämän palstan aihealueeseen kuulumattomia, niin silloin painan tuota "Ilmoita asiaton viesti" painiketta.
Kyllähän minä sanoin, että ilmoitan asiattomiksi MYÖS kaikkien muiden kirjoittajien viestit, jos ne ovat asiattomia.No minä ilmoitin juuri sinun viestisi asiattomiksi, koska ne eivät liity Rakkaus-palstan aihepiiriin millään tavalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874138Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283067No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452330- 351338
- 10919
- 133901
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11760