Syön säännöllisesti zyprexaa ja efexoria paniikkihäiriöön.Ongelmana on se,että ei meinaa seistä,ja sitten jos seisoo,niin laukean ennen aikaisesti.Voiko nämä ongelmat johtua noista lääkkeistä? Olen edelleen hoidossa paniikkihäiriön takia,pitäisikö puhua tästä nolosta asiasta lääkärille,vai pitää asia omana tietona.Ikää on vasta kuitenki n.30v. Kehtaako sitä naislääkärille puhua omasta kyvyttömyydestään? Ongelmia on siis myös itsetyydyttäessä..
Lääkkeet ja erektiohäiriö
vauhtihirmu11
1234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Nämähän nyt on on juuri semmoisia asiota joista pitää lääkärille puhua niin saadaan ongelmat pois alta. Itse et asialle voi mitään tehdä ellei vika ole esimerkiksi elämäntavoista eli vaikkapa huono ruokavalio ym.. minkä takia sitä seisokkia ei meinaa tulla.
Sen takia olisi hyvä puhua lääkärin kanssa jo ylipäätänsä vaikka nuo ei sitä aiheuttaisi sillä sitten lääkäri pystyy määräämään esimerkiksi viagraa ( jos tuota pystyy noiden lääkkeiden kanssa ottamaan , en tiedä) mutta jokatapauksessa saa apua vaivaan. Itse kun tuota alkaa vain yksinään kiroilemaan ja odottamaan niin ongelmat vain kasvaa. Ei tarvitse ainakaan miettiä mikä on ongelma jos tuonne lääkäriin menee ja turha stressi pois niin hommat voi jo yksinään lähteä toimimaan. Jos ei halua naislääkärille puhua käänny yksityisen puolelle ja mene urologille suoraan. Toki maksaa sen n.80 euroa, mutta saatpahan ainakin paremmalta taholta ohjeita ja apua vaivaan kun erikoistuttu tuohon hommaan.