RÖLLIPUKU

Ghilliesniperhunteri

Nyt puhutaan röllipuvuista tässä keskustelussa.

Itseni mielestä (omistan röllipuvun, jonka ostin varustelekasta) röllipuvut ovat ihan turhia airsoftissa, koska röllipuku ei auta juuri paljoakaan ellet ole yli 100 metriä vihollisesta koska se ei sulaudu maastoon vielä ja näyt liian helposti.
Airsoftissa ihan turha koska suurin osa "actionista" tapahtuu n.30 metrin etäisyydellä. Onhan se kuiteski siistin näköne, mutta kuuma tulee helposti ja kaikki risut tarttuu mettästä.

Mikä on teidän mielipide?

6

386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mamo

      millä aseella pelaat?

      -kiinnitä ghillieen luonnosta löytyviä lehti yms. oksia
      -jää camppimään

      mulla omatekemä ghillie hattu ja pelaan JG Mp5 A5 ja toimii mainiosti... kannattaa värittää pukuasi hiemantummemmaksi kuin luonto ja mene varjoon
      kiinnitä luonnonmateriaalia
      etsi hyvä paikka

      on mainion hyvä puku jos vaan osaa käyttää

    • Avtomat Kalasnikova

      Kahtoin yhtä ohjelmaa siinä rölli miehet menivät piiloon ja yhen piti etsiä ne. Kun hän alko etsiin niin hän otti lämpö kameran ja löysi kaikki paitsi yhen jota hän ei nähnyt lämpö kamerassa sitten hän luovutti ja rölli oli siinä kolmen metrin päässä.Kyllä sillä puvulla voi pärjätä vaikka mulla ei ole sitä.Ja muuten kannattaisko hankkia rölli puku

    • Snipu :D

      Rölli puku on aivan pakollinen snipulla jos pelaa. Ja kunhan menee oikealaiseen paikkaan camppimään niin toinen ei näe edes 2 metrin päästä jos on kunnolla maastoutunut!

    • logojo

      kertokaas onko sellast paikka mist vois ostaa kunnon rölli puvun ?

    • Ghostis

      Itse käytän ghillie pukua. Ostin sen varustelekasta ja se toimi kuin unelma kun kiinnitin siihen luonnosta materiaalia. Kaverit kävelivät ohi ja kerran käveltiikin suoraan päältä. Tein kuitenkin itse omatekemän ghillien heinikkoon ja se on myös todella hyvä. Mielestäni ghillie on tarkka-ampujalle pakollinen. Mutta vaikka on kuinka hyvä ghillie puku se ei tarkoita että olet näkymätön. Sun pitää osata liikkua ja sulautua maastoon. Lisäksi aina pitää lisätä pukuun luonnon materiaaleja joka sopii maastoon missä olet.

    • Ghostis

      Muistakaa että todella hyvää ghillietä ei voi välttämättä ostaa se pitää tehdä itse niinkuin armeijoiden tarkka-ampujat tekevät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3700
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3333
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      95
      3231
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3118
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3023
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2765
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2550
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2463
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      45
      2362
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2090
    Aihe