Nyt puhutaan röllipuvuista tässä keskustelussa.
Itseni mielestä (omistan röllipuvun, jonka ostin varustelekasta) röllipuvut ovat ihan turhia airsoftissa, koska röllipuku ei auta juuri paljoakaan ellet ole yli 100 metriä vihollisesta koska se ei sulaudu maastoon vielä ja näyt liian helposti.
Airsoftissa ihan turha koska suurin osa "actionista" tapahtuu n.30 metrin etäisyydellä. Onhan se kuiteski siistin näköne, mutta kuuma tulee helposti ja kaikki risut tarttuu mettästä.
Mikä on teidän mielipide?
RÖLLIPUKU
6
371
Vastaukset
- mamo
millä aseella pelaat?
-kiinnitä ghillieen luonnosta löytyviä lehti yms. oksia
-jää camppimään
mulla omatekemä ghillie hattu ja pelaan JG Mp5 A5 ja toimii mainiosti... kannattaa värittää pukuasi hiemantummemmaksi kuin luonto ja mene varjoon
kiinnitä luonnonmateriaalia
etsi hyvä paikka
on mainion hyvä puku jos vaan osaa käyttää - Avtomat Kalasnikova
Kahtoin yhtä ohjelmaa siinä rölli miehet menivät piiloon ja yhen piti etsiä ne. Kun hän alko etsiin niin hän otti lämpö kameran ja löysi kaikki paitsi yhen jota hän ei nähnyt lämpö kamerassa sitten hän luovutti ja rölli oli siinä kolmen metrin päässä.Kyllä sillä puvulla voi pärjätä vaikka mulla ei ole sitä.Ja muuten kannattaisko hankkia rölli puku
- Snipu :D
Rölli puku on aivan pakollinen snipulla jos pelaa. Ja kunhan menee oikealaiseen paikkaan camppimään niin toinen ei näe edes 2 metrin päästä jos on kunnolla maastoutunut!
- logojo
kertokaas onko sellast paikka mist vois ostaa kunnon rölli puvun ?
- Ghostis
Itse käytän ghillie pukua. Ostin sen varustelekasta ja se toimi kuin unelma kun kiinnitin siihen luonnosta materiaalia. Kaverit kävelivät ohi ja kerran käveltiikin suoraan päältä. Tein kuitenkin itse omatekemän ghillien heinikkoon ja se on myös todella hyvä. Mielestäni ghillie on tarkka-ampujalle pakollinen. Mutta vaikka on kuinka hyvä ghillie puku se ei tarkoita että olet näkymätön. Sun pitää osata liikkua ja sulautua maastoon. Lisäksi aina pitää lisätä pukuun luonnon materiaaleja joka sopii maastoon missä olet.
- Ghostis
Muistakaa että todella hyvää ghillietä ei voi välttämättä ostaa se pitää tehdä itse niinkuin armeijoiden tarkka-ampujat tekevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496419- 322292
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101313Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.741232- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12835