Sony a300 kameran korjaus?

misaemilia

Hei minulle sattu pieni onnettomuus kamerani kanssa ja kidenäyttö meni rikki.. kamera toimii kyllä ihan hyvin mutta kuvia ei vaan pysty katsomaan kamerasta suoraan.. osaisisko kukaan sanoa paljonko korjaus suurinpiirtein maksaisi ja että minne sitä kannattaisi viedä korjattavaksi??

3

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • digipikseli

      Tämä voi tulla vähän myöhään, mutta nopea arvio nousee vähintään 150e... ja joku 70e siitä, että kertovat todelliset kustannuskulut (kustannusarvio). Kameran voit toimittaa ostopaikan kautta huoltoon.

    • misaemilia

      kiitos vastauksesta! itse toimitin kameran sonyn omalle korjaajalle jolloin siitä ei tullut minkäänlaisia "siirtämis" kustannuksia ja korjaus maksoi 100 euroa ja korjaus oli valmista päivässä!

      • Anonyymi

        Missä on Sonyn oma korjaaja? Olis tarve korjata Sony A7.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      94
      3762
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      45
      3144
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      97
      2749
    4. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      57
      2430
    5. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      134
      2397
    6. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2388
    7. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      117
      2367
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      21
      2284
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      23
      2276
    10. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      64
      2070
    Aihe