Larnaka, Atrium 2011

kyproksellle

Millainen paikka/hotelli? Lukemani perusteella olisi ainakin rantaa auringonottoon sekä uimiseen, mutta silti hyvät shoppailu mahdollisuudet minunlaiselle shopaholicille? :)

Miten muuten tuo sää heinäkuun viimeisillä viikoilla? Hellettä riittää?

3

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ex YK-sotilas

      Voipi olla turhankin lämmintä.
      Larnaca meluisa paikka sikäli, että siellä on kansainvälinen lentokenttä ihan kaupungin vieressä.
      Hintataso nykyään Suomen luokkaa ellei jopa kalliimpi.

    • Joohanna1990

      Ite olin just viime vuonna larnacassa kyseisessä samassa hotellissa.Hotellin katolla ihana uimaallas sekä baari :)
      Todella isohko hotelli keskellä ydinkeskustaa,ranta parin min kävelymatkan päässä. Ravintolat,baarit,kaupat kaikki ihan vieressä. Varsinkin tuohon aikaan kun menet niin on kaupoissa hirveät alennukset,joten kannattaa varata rahaa mukkaan ,jos olet shoppailunmestari:)
      Säät on siihen aikaan noin 40 asteen puolella,öisinkin kuuma:D eli ilmastointi tulee hyödyksi. JA tuohon että olisi meluisa paikka ,ei ne lentokoneet niinkään häiriköi,kuulu ääniä niin kovalla taajuudella. Rannalla ollessa huomaat lentokoneiden laskun ja nousun. Suosittelen kyseistä paikkaa ja oikein ihanaa lomaa. Olin itse viikko sitten myös ayia napassa,se on erittäin meluisa,biletyspaikka hehe verrattuna larnacaan :D

    • sanctuary1

      Kuuluuko tuon hotellin huoneisiin kuinka paljon iltaisin melua? Lähinnä tarkoitan musiikkia ja liikenteen melua? Ja minkäköhänlainen hotellin aamupala on? Lisäksi vielä kaipaisin tietoa, että onko hotellin edustalla olevalla rannalla kalliit aurinkotuolit ym ym..? Itse mene tuonne 1.8 ja olisi mukava saada vähän vinkkiä etukäteen..=)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2602
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1272
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      333
      1012
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      912
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      864
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      839
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      754
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      730
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      726
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      656
    Aihe