Kimi vois lopettaaa sen ajamisen se on niin törttö ketä on mun kaa samaa mieltä kirjoittakaa tähän mielipiteeenne asiasta. Kiitos!!
surkee kimi
minä 94
7351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tämä "surkee" Kimi Räikkönen oli viime vuonna lähes yhtä huonolla autolla MM-sarjan toinen, eikä hävinnyt Schumille paljon, eli ei se ole kuule menestys nyt kuskista kiinni. MP4-19 vaan sattui olemaan sellainen keksintö, joka ei kestä.
Ei ole kimin vika jos McLarenin mese kestää 7% kisasta (lyhyt taktiikka joka ei tuo pisteitä).
Viime vuonna oli sitäpaitsi mersusta kiinni räikkösen maailmanmestaruus. jos ei mersu olisi pamahtanu viime vuonna euroopan gp:ssä, niin räikkönen olisi voittanut sen kisan, ja vaittanut maailmanmestaruuden 8 pisteen erolla schumiin.
Eihän Kimi voi sille mitään, jos Mclarenilla on yhden pysähdyksen taktiikka: suoraan rata-alueelle.
Pikkulapsi menee nyt kotiin, opettelee perustelemaan esittämänsä mielipiteet, ja ennen kaikkea OPETTELEE HIEMAN ÄIDNKIELEN ALKEITA!!!
Mitä itse aiheeseen tulee, niin eipä se kuskin vika ole jos laitteet paukkuvat. En tunne Kimiä henk.kohtaisesti, joten en voi ottaa kantaa hänen mahdolliseen "törttöyteensä". Mutta ainakin Kimi on loistava F1-kuski, joten se siitä.
OPETTELEE, ÄIDNKIELEN?
Ainakaan tuon kommentin kirjoittaja ei tiedä aiheena olevasta asiasta mitään. Mutta täytyyhän lasten jossain päästä harjoittelemaan mielipiteensä ilmaisua, olkoonkin että se menee täysin metsään. Huvittavaa!