sunny beach huoneistohotelli excelsior

sipsukka 67

Viikon päästä Sunny Beachille. Jo neljäs kesä peräkkäin. Aivan mahtava halpa lomapaikka. Ja vielä perheelle... kahden lapsen kanssa 10 ja 12 v. Lapset ovat innoissaan ja nauttivat paikasta, samoin myös äiti ja isä. Ikinä ei ole tapahtunut mitään "pahaa". Ei ryöstöjä eikä muutakaan ikäviä asioita. Se riippuu itsestä miten asennoituu ja miten "toimiii siellä".

Tiedustelenkin nyt, onko kellään kokemusta huoneistohotelli excelsiorista? Kaikki tieto tervetullutta. Kiitos etukäteen!

Ennakkoluulot pois ja terve maalaisjärki ja oma käyttäytyminen ratkaisee... silloin loma menee hyvin maassa kuin maassa.

4

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • söpö 99

      Eikö nyt kellään olle kokemusta huoneistohotelli Excelsiorista? Onko kukaan ollut kyseisessä hotellissa? Kertokaa, millainen aamupala, onko siistit huoneet, millainen palvelu, onko hotellissa kampaamo jne? Kertokaa ihmeessä kokemuksista. KIITOS!!!!

    • TripAdvisor

      http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499086-d1056857-Reviews-Excelsior_Apartments-Sunny_Beach_Burgas_Province.html

      2009 vuoden arvostelu ekana. Jos lontoo taittuu niin siitä voi muutaman arvostelun kyseisestä mestasta lukea. Tietenkin kahdessa vuodessa on voinut mennä parempaan - huonompaankin suuntaan. :)

      TripAdvisor on hyvä paikka josta katsoa hotellien arvosteluja, matkaajien kirjoittamina.

      Mutta kun kirjoitit että olet lasten kanssa menossa niin jos hotellia haluaa lennosta vaihtaa tai jos olette muulloinkin sb:lle menossa. Niin voisin suositella omakohtaisten kokemusten perusteella hotellia nimeltä "Laguna Park" tosi siisti lapsiystävällinen hotelli, pari liukumäkeä jotka vielä suht isoja, piti meijän penskat aamupäivän kiireisenä. :) Tapasivat jotain suomalaisia lapsiakin siinä liukumäki leikkien yhteydessä ja muutenkin hotelli yleensäkkin tosi siisti ja aamupalassa ei valittamista. Allasalue myös todella leppoisa. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499086-d943908-Reviews-Laguna_Park_Hotel-Sunny_Beach_Burgas_Province.html

      TripAdvisor myös kerännyt matkustelijoiden mielipiteitä ja 5 ja 4 tähteä näyttäs enimmäkseen olevan :) Myös jos lapset on vesipetoja kannattaa ehottomasti vierailla Aqua Parkissa.

    • kaksi päivää lähtöön

      Ollaan kanssa menossa kyseiseen hotelliin ja haluaisinkin kysellä, onko kellään tietoa, millainen aamiainen on?
      Lähteekö hotellin läheltä ilmasta bussia vesipuistoon?
      Järjestetäänkö minkäänlaisia meriretkiä/kalastusretkiä? Omalla matkatoimistolla(Lomamatkat) ei ollut tällaisia ohjelmassa.

    • siellä oltiin....

      aamupala naapurihotellissa noin 50m päässä,siivojat tulee huoneeseen 9-10 maissa aamusta jne...allas ok,respan henkilökunta jotenkin hieman tylyä,pieniä puutteita alussa oli huoneessa,mutta viikon aikana nekin asiat korjaantui,mitään ei varastettu koko viikon aikana tallelokerostakaan,eikä huoneesta..epäilen että hotelli ei järjestä mitään retkiä,vaikutti lähinnä nukkumapaikalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7575
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4183
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3685
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3170
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2856
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      57
      2481
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2388
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2329
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      45
      2322
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2266
    Aihe