Parhaat Sennheiserit?

M0rtti

Olen aikeissa hankkia uudet kuulokkeet musiikin kuunteluun, Nokia Xpress Music -kännykän kaveriksi. Kuuntelen musiikkia pääosin bussimatkoilla, kaupungilla ja koulussa. Budjetti olisi max. 70€ ja merkki mielellään Sennheiser.

Haussa olisi seuraavanlaiset kuulokkeet:
- Kestävät
- Kirkas- ja selkeä-ääni
- Sopivasti bassoa (ei siis diskanttikihinää/amispoppibassoa)
- Ääni ei kuulu ulkopuolelle, ainakaan paljoa

4

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bhidda Kanth Deb
    • Oikeasti hyvät kuulo

      http://www.audio-technica.com/cms/resource_library/files/26aa406301c66073/ath_908prodpro.pdf

      Sorry, ei ole Senheiser vaan Audiotechnica. Nämä voittivat HIFI-lehden vertailun kommentilla "ääni on hunajaa." Ja sitä se on.

      Näitä oli joskus Stockmannilla 240 markalla eli n. 40 eurolla. Katsopa netistä moniko näistä haukkuu... :)

      http://www.google.fi/#q=audiotechnica ath-908&hl=fi&safe=off&prmd=imvns&source=lnt&tbs=lr:lang_1fi&lr=lang_fi&sa=X&ei=I4OeTsi6LZDysgbnnaW6CQ&ved=0CA4QpwUoAQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=6c73f096d66b3276&biw=1680&bih=975

    • Toinen varteen otettava on Koss Porta Pro. Edulliset hintaisekseen.
      Tuosta on erilaisia malleja hieman eri hintaan. Pyörii siinä 30-50€.
      http://www.verkkokauppa.com/fi/product/11332/ftqj/Koss-Sporta-Pro-kuulokkeet-kannettaville-soittimille
      Nämä ei siis ole napit.

      Oma kokemus on että nappikuulokkeisiin ei kannata laittaa rahaa älyttömästi. Johto alkaa vanhetessaan kiertymään, sotkeutumaan ja lopulta katkeilemaan sisältä. Itsellä
      on 20€ napit lähinnä lenkkeilyyn. Kotona sitten erikseen sennheiser hd 959 sarjan kuulokkeet.(Tosin näiden hinta siinä 150€)

      • Korjaus tuohon itsellä kotona sennheiser hd 595, joku olisi kuitenkin kysynyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      16
      572
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      518
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      42
      447
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe