Paniksta lainaa laserleikkaukseen?

Hei,

Onko kukaan (saanut) ottanut lainaa pankista päästäkseen laserleikkaukseen? Itse olen halunnut jo useamman vuoden kyseiseen leikkaukseen, mutta rahat on vaikea saada kasaan pienestä palkasta..

Kokemuskia ja kommentteja kiitos!
3277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hmm.. eihän palkka siitä lainasta suurene, maksettava se on kuitenkin ja tulee kalliimmaksi vielä. Ehkä kannattaisi yrittää säästää kuitenkin?

Äänestä

Paniikista lainaa silmäleikkaukseen?

Mutta asiaan. Mitäs jos menisit PRK-leikkaukseen?

Äänestä

Monella silmäasemalla on koroton maksusopimus pankin kanssa, jos on luottotiedot ok.
Eli maksat ensi vain jonkun summa ja kahden vuoden ajan lyhennät loput.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluunnähdä kirjoitti:

Hei,

Onko kukaan (saanut) ottanut lainaa pankista päästäkseen laserleikkaukseen? Itse olen halunnut jo useamman vuoden kyseiseen leikkaukseen, mutta rahat on vaikea saada kasaan pienestä palkasta..

Kokemuskia ja kommentteja kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu