Olisiko vinkkejä millainen kotiteatterisarja tuohon hintaluokkaan kannattaisi hankkia? esim. LG 5.1 kotiteatteri HB806SH ??
Moni varmaan sanoo ettei halvalla saa hyvää, ok tiedän, mutta tuon summan nyt olen kuitenkin päättänyt sijoittaa ja varmasti se on parempi kuin tv:n oma äänimaailma joten mielelläni kuitenkin ottaisin vinkkejä vastaan?
Lähinnä normi elokuvien ja tv:n katselemiseen. Pelailua ihan silloin tällöin
hyvä kotiteatteri 200 - 350 euroa?
4
589
Vastaukset
- Vaihtoehto 1
Kyllä halvalla voi saada kohtuuhyvääkin ääntä. LG on mielestäni hyvä merkki/valmistaja, käytössä on parikin LG:n laitteistoa. Tuota mainitsemastasi paketista en osaa sanoa mitään. Jos budjettisi venyy vielä vähän, niin tästä linkin laitteistosta saisit varmasti hyvän kokonaisuuden:
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/47277/crkhh/LG-HB905PA-5-1-kanavainen-Blu-ray-kotiteatteri
On mielestäni tuohon summaan nähden hyvä paketti.
Käy ihmeessä koekuuntelemassa vaikkapa tuota settiä, jos se on mahdollista. Tai ota kotiin testiin, saa asetella omassa rauhassa säädöt jne. kohdilleen. Mikäli töllösi on suht uusi, saisit varmasti tv:n omatkin äänet kuulumaan paketin kautta, joko rca tai optisella piuhalla.
Tehoihin ei kannata koskaan uskoa, ne ovat aina törkeän ylimitoitettuja. Mikäli nämä kotiteatterit oikeasti antaisivat tuollaisia yli 1000 w RMS tehoja, luulisin että ravintolatkin siirtyisivät näihin. :) - ttppii
Jos tavoitteena on TV:n äänien parantaminen, ja rahaa on käytössä tuon verran, niin EHDOTTOMASTI kannattaa ottaa pari kohtalaista aktiivikaiutinta, eikä missään nimessä muovipönttökokoelmaa.
- ihmettelijä.
eihän tuolla saa teatteriin edes valkokangasta. saati sitte hienoja istuimia....
- 21
No tosiasia on että et saa mistään uutena hyvää kotiteatteri pakettia! kannaattaa ostaa tuolla rahalla huuto.netistä vaikka harman/kardoni viritinvahvistin ja jotkut pääkajarit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä16411541- 288142
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.576033Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1664987- 214757
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai394394Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1054300- 1033669
- 803290
- 481791