Onko Kreikka.net keskustelut kaatunut?

oi miksi

En ole ainakaan viikkoon päässyt kreikka.net foorumille, tietääkö kukaan, onko foorumilla jotain ongelmia?

6

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kreikkafaniy

      Eikö siellä ole ongelmaa, jos sinne ei ole viikkon päässyt?
      Valitettavaa mutta totta. Onhan se nyt toiminutkin jo taas muutaman viikon. Sivusto toimii ilmeisesti kustannussyitä palvelimella, jolla esiintyy häiriöitä muutaman viikon välein.
      Itsekin parin kuukauden päästä matkalle lähtevänä olisin kaivannut sivustoa.
      Kyllä se sieltä taas nousee-mutta milloin!

      • Atlantica

        Jos osaat edes auttavasti ruotsia, katsopa kalimera-sivuille, siellä on hieman erilaista juttua vaikka keskittyykin etupäässä Kreikkaan. En pidä kreikkanetistä, mutta luen sitäkin joskus. Nuo yhden asian liikkeet menevät joskus överiksi...mutta ei kalimera.
        Siis www.kalimera.nu


    • vanhat ronaa

      Kustannussyistä varmaan tökkii tämä Sonerankin verkkopalvelu. Aina kun yritän kommentoida monimerkin satuja niin tulee viesti suomi24 ei vastaa.
      Virhe esiintyy jopa 8 kertaa tunnissa jos yritän vastata johonkin.

    • ilmeisesti PA -2

      Tämä tunkio suomi24 joutaisi kaatumaan. Jos sivusto pysyy liikkeessä vain sen takia että ylläpito haukkuu kaikkea ja yrittää ihmisten lomamielialan pilata,
      niin en todellakaan näe syytä sen toimintaa.

      • rodostrianta

        Älähän nyt arvostele tuolla tavalla, phyi :)
        Täällä on ajoittain ihan asiallistakin keskustelua. Varsinkin jos se kreikkanet on pidempään poissa pelistä, eikä sieltä saa vastauksia. Eikä sielläkään nyt aina niin asiallisia olla, sen verran olen sielläkin lukemassa käynyt. Moderointi siellä pelaa,tosin ajoittain ne on liiaankin tiukkoja, on tainnut homma nousta päähän :)
        Minä ainakin ilmoitan täällä ylläpitoon kaikkein asiattomimmat viestit, ja kyllä ne suht nopeasti poistetaan.Täällä on näitä moninimimerkillisiä sekopäitä välillä, mutta ne saa hiljaiseksi faktatiedolla, tai sitten vaikenemalla. Täytyy myöntää että mulla joskus palaa niiden kanssa hihat ja lähden mukaan kinastelemaan. Satun tuntemaan esim. Rodoksen niin hyvin, että mun kanssa jää sen asioista helposti toiseksi.


    • Atlantica

      Kyllä sinne on nyt jo päässyt, oli jotain hämminkiä kyllä. Luin palstaa tänään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      80
      5659
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      127
      3943
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      45
      3820
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3504
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2888
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2419
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2184
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2091
    9. 33
      1879
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      430
      1752
    Aihe