Varmaan vieraspaikkakuntalaiset haukkuvat Kannusta. Meillä suht. halpa veroprosentti verrattuna muihin vaikka onkin Ojala/Ridcon -velkaa. ja Kannuksessa on menestyviä yrityksiä kuten Pouttu, Eskopuu, Mäkelä, ehkä Kannustalokin.
Kannus on hyvä
3
154
Vastaukset
- Uuusi Vuosi
Vain vanhoilliset smpeeläiset kaivelee vanhoja, Kannuksella menee niin hyvin ettei nykyisissä asioissa ole valittamista.
- hhoohhoo
kauhia on es em peen pelko
- Kannattais olla ajan
Mitään ricdon velkaa ole eikä ole koskaan merkittävästi ollutkaan, kun lasketaan firman tulot ja myohempikin merkitys Kannukselle Sieviin siirtyneiden työpaikkojen myötä. Tuo velasta urputtaminen on täysi kupla ja asia on loppuunkäsitelty vuosikymmen sitten!
Mikäs tuo ehkä on Kannustalon edessä? Onhan se tällä hetkellä ehdottomasti Kannuksen menestyvin yritys! Ei ole oikein paikallistuntemus hanskassa? Vai kateusko estää myöntämästä?
Myös veroprosentti ja lainamäärä ON alhaisin alueella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k395248- 853752
- 483145
- 623045
- 113025
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t562383- 411878
Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?
Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai1451848Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….101825- 181751