No nii, pari kuukautta ajeltu Suomen viimeisellä Uudella Buellilla, ihan ok peli kun vielä sais suoran putken hommattua. Ainuttakaan samanlaista ei ole vastaan tullu ja siihen tyytyväinen ja kyllä peli katseita kerää huomattavasti enemmän kun entinen 1000cc Gixxeri (Tosin en pyörää sen takia ostanu) tehoohan siin riittää ja väätöä aivan helvetisti, jäis toi entinen peli kyllä mutkatiellä, koska ajaakkin se on Hyvä, kovista nopeuksista en tiedä. Rotaxin kone jonka pitäis olla luotettava ja kyllä se ihan aito Buell on, vaikka ei HD: myllyyn perustukkaan (ei ollu suunnitellessa tarkoituskaan, se on Erik Buellin tiimin luomus) HD kokoontumisiinhan tolla pääsis, mut kun ei ole kiinnostusta, mennään sitten kun on toisena pyöränä se rakenneltu 25000€ maksanu HD:) Mut jos jollakii on kokemuksii kyseisestä merkistä, tai muuten mielipiteitä niin kertokaa ihmeessä ja jotai kerhoo vois perustaa jos porukkaa löytyis. Lisäks niille jotka meinaa kirjoitusta kommentoida vittuilemalla ja joilla ei oo mitää kokemusta/tietoo mallista/merkistä, kattokaa peiliin ja tajutkaa miten tyhmiä te oikeesti ootte ja jos ette vielä sittenkään tajua, niin kysykää Äidiltä!
Buell 1125 CR
11
514
Vastaukset
- Olis sama?
Mahdoitko hakea sen Moto-Seinäjoen vimesen yksilön, jota ittekin kattelin? Olis tosi sopivasti lähtenyt ja asiaa kyllä pitkään harkitsin.
Luovuin kuitenkin ostosta, koska pelkäsin laatuongelmia. Niissä on ollu latausongelmia ja ovat olleet taipuvaisia jättämään akku tyhjänä tienposkeen. Ostin sitten HD XR 1200:sen, kun en ole intohimoinen ruuvaaja. Mutta kyllä se Buell muakin himotti! - Custom!
Kyllä Motossa nyt kauppa käy! Pyöriä myydään ja uusia tuodaan sisään. Itse tein kans oston kyseisestä liikkeestä ja täytyy sanoa että kyllä palvelu pelaa:)
- B___L
Sieltähän mä sen hain ja palvelu oli kyllä fantastista. Ei oo meikän Buellis ainakaan vielä mitään suurempia ongelmia ilmenny., vilkun rungot vaihtoivat (kuulemma tyyppivika ettei oikein vakiot kestä ja kerran on varoittanu ilmeisesti alhaisesta paineesta ruiskujärjestesmässä, oli järkyttävä sadekeli ja ajoin 150km motarii, ei tainu tykätä. Laatuongelmista en tiedä, Jenkkipyörähän se on ja voi tietty jotai ilmetä, mut kaikissa merkeissähän on omat tyyppivikansa, jos niitä joskus edes vioiksi voi sanoa. Ketterä peli se kyllä on ja tosiaankin mutkapätkällä tai radalla voi isompi kyykky olla vaikeuksissa tota vastaan. Sliparin toi kyllä vaatii jos haluaa miehekkäät (miehekkäämmät) äänet, jotkut on suoraa putkeeki asennellu, mut säilytän kuitenki naapurisovun. Enkä hirveesti perusta siit suoran ptken pörinästä, todennäköisesti HD:nkin asentaisin jonkin hieman vaimentavan sliparisyteemin joka olis tyylikäs. Mut joo, ny Buellin päälle ja baanalle nauttimaan..
- bulubulu...,
Kuka ny bulua enää ostaisi,eikös valmistuskin lopetettu jo,kertonee jotain pyörästä.
- se xr 1200
Tossa hieman amerikalla kirjoitettua 1125 cr-juttua siitä latausongelmasta.
Sinä siis ostit sen Seinäjoen pyörän, joka oli vähällä päätyä minun talliini Turkuun. Onnittelut, mutta CR 1125-harrastus vaatii kyllä pitkämielisyyttä eikä saa helpolla luovuttaa vastaoinkäymisten edessä. Kirjoittelepa tänne palstalle joskus, olis hauska tietää miten on kesä Bululla sujunut
http://www.badweatherbikers.com/buell/messages/290431/290431.html - B___L
Juu, päivitän. Pitää hieman korjata kirjoitustani.Ostin sen SGN:n viimeisen Buellin, mut samanlainen pelihän on kyseessä. Muutamassa pelissä on näköjään ollu latausongelmii, no onneks sain tingittyä vuoden takuun omaan peliin vaikka takuu oli päättyny kun malli on 09, eiköhän siinä ajassa selvii jos jotai ongelmii tulee. Huomenna SGN serviseen tarkistuttaa se vikakoodi minkä ilmoitti n viikko sitten (ei se varoitusvalo enää pala, mut kun soitin turkuun nii sanoivat et käy varmistaa) Kattelin muuten eilen kulutusta, siin ku on se hetkellinen kulutusmittari, 90 tasaisella matkavauhdilla 4.4-4.8l/100km, ei paha, keskikulutus on ollu 1900km ajolla 6.3l/100km, oon kyllä tyytyväinen kun ei toi gaso enää halpaa oo. Mut ny Buellilla baanalle kun toi keli taas suosii..
- B___L
Vielä siitä joskus tulevasta HD:stä, kyllä se varmaankin olis Softail Rocker, siihen suorempaa tankoo ja takalokari joka peittäis vähemmän, se olis mun peli. Siihen menee pari vuotta..
- Oi voi?
B___L kirjoitti:
Vielä siitä joskus tulevasta HD:stä, kyllä se varmaankin olis Softail Rocker, siihen suorempaa tankoo ja takalokari joka peittäis vähemmän, se olis mun peli. Siihen menee pari vuotta..
Siis käsitinkö nyt oikein, ajoitko uudella sisäänajamattomalla pyörällä jo 150km??....jos näin on niin pyöräsi ei tule pitkään kestämään väärässä käsittelyssä.
- B___L
Oli kuule sisäänajot jo ajettu ja eka 1000km huoltokii tehty ja mittarissa 1500km. Ei kannata kommentoida kun ei asiasta ja pyörästä mitään tiedä. Eikä todellakaan ole väärässä käsittelyssä, on 20v:n aikana ollu reilu 10 pyörää ja on kyllä tiedossa miten niillä ajetaan. Viimeinen kerta kun kommentoin tyhmiä kommentteja/kysymyksiä, tää oli tarkennus.
- Rasvanäppi.
Vai niin, olen kuules ajellut monilla pyörillä n 30 vuotta ja ollut huoltomiehenä 16 vuotta eräässä alan liikkeessä.....että jotain tiedän minäkin.
- verbibal
Minä oon taas ajanut 45vuotta ja toiminut mekaanikkona 30vuotta. Hauska huomata että aina joku laittaa paremmaksi täälä palstalla :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli214638Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm103284Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle403137IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm462549Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas851242Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.2571123- 791099
- 561092
Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.
Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul3921067Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E200966