Löysin kirpputorilta käyttämättömät istuinsuojat. Oli pakko ostaa kun halvalla sain. Ovat noin 1960- 70-luvun vaihteesta. Sopivat koosta päätellen senaikaiseen keskikokoiseen autoon, missä on nk. sohvapenkki edessä yhtenäisine etuistuimineen ja selkänojineen.
Merkki on vaan tuntematon minulle. En ole koskaan kuullut kotimaisesta valmistajasta nimeltään Ajo-Tex. Alkuperäinen pahvikyltti oli mukana numerosarjoineen C31 010 101 004. Tietääkö kukaan mihin autoon nämä voisivat sopia ?
Silmämääräisesti tutkittuna ovat kunnon käsityötä, mustaa keinonahkaa ja punaista keinokuitukangasta.
Kiitokset vastauksista jo etukäteen.
Ajo-Tex
mikaml
1
178
Vastaukset 1
- danapee
Myöhään tulee vastaus, mutta kuitenkin: Selailin vanhoja tuulilasi-lehtiä, jonka numerossa 1/72 kerrottiin Suonenjokelaisen Ajo-Tex Oy:n valmistamien niskatukien menestyksestä Ruotsalaisessa testissä. Yritys oli tuolloin 2,5 vuoden ikäinen, ja työllisti tuolloin 34 työntekijää, tuottevalikoimassa niskatuet, istuinsuojat, auton koko- ja puolipeitteet sekä korjaamohaalarit ja metsurein työpuvut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1561441Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281160Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216859- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus58668- 41617
- 48613
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29552