Rahanvaihto - huono kurssi

Riganieki

Näemmä Stockan pysäkin kohdille Stockmannin käytävään on avattu pienenpieni rahanvaihtopiste. Sijainti kaiketi hyvä, koska moni lentoasemalta bussilla tuleva jää juuri siihen viereen pysäkille. Vaihtokurssi on kuitenkin surkea 0,63 mikäli vaihtaa alle 200:lla. Yli 200:n ja kurssi on tavanomainen noin 0,7. Keskustassa on paremman vaihtokurssin paikkojakin, kuten Marika aivan Merkela ja Marijas katujen kulmassa. 0,7xx kurssilla vaihtuu pienempikin rahamäärä.
Lentoaseman vaihtokurssi on myös melkolailla ahterista, koska Riian lentoasema ottaa pienet profitit välistä.

1

602

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riga right now

      Kansallisoopperaa vastapäätä (Stockmannilta sinne päin) on useampi paikka, jossa tällä hetkellä kurssi 0,745. Muualla kaupungissa näytti olevan hiukan alempaa kurssia 0,709 pintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      148
      2331
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      957
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      154
      950
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      913
    5. 65
      902
    6. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      117
      899
    7. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      39
      878
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      767
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      70
      725
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      591
    Aihe