tänään erästä
poliitikon profiilisilhuettia,
mies näyttää itkevän,
alahuuli on pidemmällä kuin ylähuuli.
Tämä poliitikko oli uransa huipulla ulkoministerinä,
kun tekstiviestikohu pudotti hänet sieltä.
Taaskin on uusi kohu menossa.
Mietin: tuo mies on niin sanotusti "saanut", en uskalla yrittää arvioidakaan sitä naisten määrää!
Mies näyttää erittäin onnettomalta ja tyytymättömältä.
Hän on 'romahtanut', viimeinen kohu on 'vienyt voimat'.
Hän on joutunut sairaalaan.
Entä
mitä tuollainen elämäntapa on niille naisille aiheuttanut?
Erään otan esimerkiksi, sillä ulkoministerinä ollessaan Johanna Tukiainen oli hänen "salainen puutarhansa".
Onko tuo nainen onnellinen ja tyytyväinen?
Voiko päätellä, mitä siitä seuraa, jos seksi irroitetaan elämän kokonaisuudesta ja sitä vielä viinalla voimistetaan?
Ei näytä ainakaan onnea siitä seuraavan. Kummallekaan.
En ala miettimään, miksi jollakin miehellä "suhde ei toimi" niin sanotusti. - Ei koskaan, kenenkään kanssa.
Ihailen vain esim. Reijo Taipaleen suhdetta vaimoonsa, viisi vuosikymmentä yhteiseloa takana, ja onni säteilee pariskunnan silmistä!
Menikö jo isällään samoin?
Olikohan se geeneissä vai kasvatuksessa?
Se onni.
Olen katsellut
8
65
Vastaukset
- kell´ onni on
Tuo mies on narsisti, pitää itseään jumalten lahjana naisille, mutta on pohjimmiltaan surkea luuseri. Ei hän lyhyenläntänä ulkoisilla avuillaan niinkään naisiin vetoa, mutta valta vetoaa tietyntyyppiusiin feminiineihin. Hänen kohdalleen on osunut kunnon naisiakin, mutta mikään ei riitä tuon kaltaiselle, aina pitää testata viehätysvoimaansa ja joutua siten vaikeuksiin. Koskaan tuo ei opi, ei myönnä vikojaan, sama kuin alkoholisteilla. Oma miehisyys on heikoilla, kun pitää naisia käyttää hyväksi sen todistelussa. Mutta naisetpa osaavat nuo temput myös, heissä on myös samanlaisia narsisteja, jotka etsivät aina vikaa muista. Aseina käytetään naisellisia suloja, mielellään silikonilla ja botoksilla korostettuina, kiimaa esiintuomalla kaikin tavoin.
Tuskin tuo ihan geeneissä on, mutta onhan opittua elämänmallia. Voi olla että isän malli on puuttunut, isä kuollut tai eronnut.
Seksi ilman rakkautta on kuin likaista pornolehteä selaisi. Seksiä korostetaan kuin urheilusuoritusta, varvien ja kaatojen määrää kehuskellaan. Naiset ovat hyvin tasa-arvoisia tässäkin kyseenalaisessa kunniassa, perhe jätetään ja lähdetään kuvitellun onnen perään. Voisi sen sijaan miettiä, miten voisi puolisonsa kanssa parantaa suhdetta, kahden kauppahan se on.
Tuolla miehellä ja tuolla naisella (ja heidän kaltaisillaan) ei todellakaan toimi kenenkään kanssa, ei koskaan. Mutta koskaan ei heidän tule katsotuksi tarpeeksi kauan ja tarkkaan peiliin. He pelkäävät vastaan katsovaa tyhjyyttä, syyttely ja marttyyrin elkeet on helpompi tapa kestää oma paskamaisuus.
P.s. Erittäin hyvä aloitus ja taitajan tekstiä. Kiitos aloittajalle, ken lienetkään - olisi nikki kannattanut laittaa. Jos uusi olet, tule vastakin, tällaista kaivataan palstalle !- Kiitos lämpimistä sa
noistasi! Ilahdutit kanssavaeltajaasi.
Täälläkin nämä luonnetyypit tulevat esiin,
meissä on niin monenlaisia, omalla tavallamme hyviä ja viallisia, jokaisessa on hyvää ja vähemmän hyvää,
niin minussa kuin muissakin. :)
:)
- susm.
Olitkin oikein "syventynyt" aiheeseen. Omituisia määritelmiä ja "totuuksia" tuntemattomasta ihmisestä (-istä). Tuli pakostakin mieleen, onko omakohtaisia kokemuksia, oletko pettynyt "rakkauteen." Tuo narsisti-sanakin näyttää olevan nykyisin muotisana, eikä sen käyttäjillä ole höykäsen pöläystä sanan oikeasta merkityksestä.
Lainaan tekstiä: seksi ilman rakkautta on kuin likaista pornolehteä selaisi. Oletkohan tässäkin oikeassa....eppäilenpä. Kyllä se on todettu hyvinkin tarpeelliseksi vuosisatojen ajan. Ihan luonnollinen asia sekin...monessa avioliitossa ei rakkaudesta tietoakaan, mutta silti vaan naidaan.
Ko. henkilö tuli kuvauksista päättelemällä hyvin selväksi. Minusta hän on ihan charmikas mies, enkä ihmettele yhtään, että naisia löytyy.- juu ja
alottaja kehtaa puhua viinasta, että se on paha seksin yhteydessä, miten sinä s. et nyt sitä puolustanut kun kaikkea ymmärrät paremmin kuin muut ? Tehdäänkin vastaktysymys, onko sinulla itselläsi pettymyksiä "rakkaudessa" ?
Selitäppäs nyt se narsisti, jos vaikka on omakohtaista kokemusta !!! - kyllä tuo
Seiska lehti on noita totuuksia laukonut vuositolkulla, ei siinä sen kummempia omia kokemuksia tarvii olla.
Mutta saahan sitä riitaa aikaan näinkin.
- susm.
Arvon leidit. älkää nyt minusta alkako puhua, vaikka olenhan mielenkiintoinen henkilö ja näköjään mielipiteilleni annetaan arvoa. Jatkakaa kaikin mokomin aloittamastanne aiheesta. Vetäydyn vaatimattomana persoonana syrjään.....areena on teidän....s´il vous plait!
- HIukan sama kuin
noilla kuninkaallisilla tai ruhtinaallisilla:
vaikka on saanut normaalia enemmän, on onneton kuitenkin. - mieleen tuli,
oisiko I.K. ollut hyväksikäytetty pikkupoikana kun on niin onneton?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455140Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1221635Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151459Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501386- 141195
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4110081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60827Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?28799